Author Archive

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Wrz
16

Posiedzenie Komisji stałych Rady Gminy Sztutowo

Uprzejmie informuję, że w dniu 20 września 2019 r. o godz. 13.00 w Urzędzie Gminy w Sztutowie (sala narad , pok. nr 1  – parter) odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji stałych Rady Gminy Sztutowo:
– Komisji Planowania i Budżetu
– Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych , Oświaty i Kultury ,
– Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Sportu i Turystyki .
Tematyka posiedzenia: Zaopiniowanie materiałów będących przedmiotem obrad sesji Rady Gminy Sztutowo w dniu 23 września 2019 roku.
Iwona Cich
Inspektor Urzędu Gminy w Sztutowie
Wrz
16

Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei informuje, że w wyniku przeprowadzonych w dniach 05.09-12.09.2019 r. konsultacji społecznych w sprawie zmian w LSR Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei w dniu 13.09.2019 r. przyjął zaktualizowaną Lokalną Strategię Rozwoju. Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem https://rybackabrac.pl/zatwierdzono-lokalna-strategie-rozwoju-3/.

Wrz
11

Zebranie sołeckie – Kąty Rybackie 18.09.2019

O G Ł O S Z E N I E
Sołtys wsi Kąty Rybackie zaprasza mieszkańców sołectwa na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 18 września 2019 r. (środa), o godz. 16.00 w świetlicy środowiskowej w Kątach Rybackich.
Tematyka zebrania :

  1. Otwarcie zebrania wiejskiego.
  2. Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków
    z funduszu sołeckiego na 2020 r.
  3. Sprawy różne.
  4. Zakończenie zebrania wiejskiego.

Sołtys wsi Kąty Rybackie
   Iwona Chlebowska

Wrz
10

Inscenizacja Bitwy na Zalewie Wiślanym 2019

Stowarzyszenie EUREKA, operator przystani w Kątach Rybackich, przy wsparciu Gminy Sztutowo, razem ze  Szkołą Żeglarską „Zielony Rzepa”  zapraszają na   inscenizację Bitwy na Zalewie Wiślanym, która odbędzie się  w dniu 14 września 2019 roku.  W roku bieżącym uzyskaliśmy dla naszego przedsięwzięcia patronat Marszałka Województwa Pomorskiego i Starosty nowodworskiego. 

W roku bieżącym po raz drugi podejmujemy się organizacji wydarzenia o tak dużym znaczeniu dla lokalnej społeczności (pierwsza inscenizację zorganizowaliśmy rok temu w 555 rocznicę bitwy), które przybliża wiedzę o najważniejszej bitwie morskiej w polskiej historii, rozegranej na wodach Zalewu Wiślanego w 1463 roku, która położyła kres dominacji Zakonu Krzyżackiego na tych ziemiach i zadecydowała o bliskim zakończeniu wojny 13-letniej, powrocie do macierzy Pomorza Gdańskiego, Warmii i Żuław. Rekonstrukcja historyczna jest przede wszystkim atrakcyjną formą edukacji na temat tych nieznanych większości mieszkańcom faktów.

Wrz
10

Zebranie sołeckie – Łaszka 18.09.2019

O G Ł O S Z E N I E

SOŁTYS WSI ŁASZKA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA NA ZEBRANIE WIEJSKIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ   W DNIU 18 września 2019 R. (Środa) O GODZ. 18.00 W ŚWIETLICY W ŁASZCE.

Wrz
10

Afrykański pomór świń

W dniu 4 września 2019 r. opublikowana została Decyzja wykonawcza komisji (UE) 2019/1385 z dnia 3 września 2019 r. zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. Cały obszar administracyjny powiatu nowodworskiego znalazł się w obszarze żółtym – obszarze ochronnym (kolor żółty na mapie). Mapę i grafikę z zasadami postępowania załączono w rozwinięciu artykułu.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń w obszarze ochronnym obowiązują ograniczenia w możliwości przemieszczania świń, mięsa wieprzowego i innych produktów pozyskanych od świń oraz dzików i ich mięsa
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Nowym Dworze Gdańskim
(-) lek. wet. Michał Majewski
Wrz
09

BEZPŁATNE SZKOLENIE PRAWNE

W DNIU 24 WRZEŚNIA 2019 R. O GODZ. 14.30 W URZĘDZIE GMINY W SZTUTOWIE W SALI NR 1 ODBĘDZIE SIĘ BEZPŁATNE SZKOLENIE PRAWNE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY W DWÓCH TEMATACH:

  1. Zasady dziedziczenia – dziedziczenie ustawowe i testamentowe oraz charakterystyka prawna instytucji zachowku.
  2. Odpowiedzialność z tytułu długów spadkowych – zarys problemu.
Wrz
07

Dożynki Gminne / Urodziny Gminy 2019

W niedzielę 15 września zapraszamy na DOŻYNKI GMINNE 2019 – w tym roku łączymy je z URODZINAMI GMINY, świętujemy utworzenie Gminy Sztutowo w 1945 r. Przeszukajmy nasze strychy i szafy, zajrzyjmy do sklepów z używaną odzieżą i przebierzmy się wszyscy w stylu z lat 40-tych XX w. Będą inscenizacje nawiązujące do historii, będzie karczma z przysmakami sołeckimi, będzie mnóstwo zabawy podczas Turnieju Sołeckiego i wiele innych atrakcji. Zrobimy wspólną fotografię mieszkańców. Przyjdźcie koniecznie i świętujmy razem!

W niedzielę od godz. 12:30 będzie jeździł autobus i zabierał chętnych do Sztutowa. Zaczynamy od Mszy Św. w kościele w Sztutowie o godz. 14:00. O godz. 15:00 inscenizacja urodzinowa pod Urzędem Gminy, potem przemarsz w kierunku stadionu. Liczymy na wasz liczny udział!

Mapa trasy autobusu / Mapa przemarszu:

Wrz
06

Nagroda Marszałka dla Zofii Łopińskiej

Podczas VII Pomorskiego Forum Rad Seniorów, które odbyło się 4 września br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku nasza seniorka – pani Zofia Łopińska, otrzymała nagrodę z rąk Agnieszki Kapały-Sokalskiej, członka Zarządu Województwa. Jest to piękna grafika z wizerunkiem Gdańska i kosz produktów regionalnych. Nagroda jest uhonorowaniem działalności pani Zofii w Konkursie Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie dla Seniora” w kategorii Zwyczajny – Niezwyczajny Senior i podziękowaniem za aktywność i za podejmowanie szczególnie wartościowych i skutecznych inicjatyw na rzecz seniorów. Kandydatura pani Zofii do została zgłoszona do konkursu przez Wójta Gminy Sztutowo Roberta Zielińskiego. Serdecznie gratulujemy!

Wrz
05

Zapytanie ofertowe na dostawę i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej

Wójt Gminy Sztutowo zaprasza do składania ofert na dostawę i montaż urządzeń siłowni zewnętrznej i elementów sportowo-rekreacyjnych. Szczegółowe informacje w ogłoszeniu BIP.

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2019    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"