Maj
16

Uwaga śmieciarze!

Uwaga śmieciarze!

W nocy z 15.05 na 16.05 jakiś „mądrala” wyrzucił na osiedlu przy ul. Zalewowej stare telewizory. Żeby było fajniej i więcej frajdy to telewizory zostały potłuczone. Wyrzucający stwierdził, iż w mniejszych kawałkach szybciej „w cudowny sposób znikną” .  Teraz gmina likwidując nielegalne wysypisko zapłaci za utylizację około 1 200 zł.

Uwaga Śmieciarzu – za twoje telewizory zapłacimy wszyscy i jeśli jesteś mieszkańcem naszej gminy to ty również dlatego, że  „Gmina – jest podstawową i zarazem najmniejszą jednostką samorządu terytorialnego.  W swoich granicach zrzesza  ona wszystkich mieszkańców i wykonuje zadania z zakresu administracji. To znaczy, że wszyscy mieszkańcy danej gminy z mocy prawa tworzą zrzeszenie posiadające osobowość prawną i wypełniające zadania administracyjne”.

Następny śmieciarz „mądrala” zaniósł worek śmieci na zejście nr 49 w Kątach Rybackich. W ostatnim czasie pogoda nas dopieściła i było bardzo ciepło, więc nasz „mądrala” w znoju i pocie wędrował przez las taszcząc ze sobą worek śmieci aby „nakarmić” leśną zwierzynę, taki trochę „Święty Mikołaj”. Nasz „mądrala” pomylił pory roku – dokarmianie zwierząt odbywa się zimą   marchewką, owocami, a nie latem – śmieciami.

Pozdrowienia dla wszystkich „mądrali” .

Renata Głąb

Sekretarz Gminy

1 2 3

RODO   Transmisje obrad   Kamery OnLine   Pomorska Unia Światłowodowa   WFOŚiGW   Harmonogram wywozu odpadów   Baza noclegowa   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2019    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"