Sie
06

Koncert „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze” – zdjęcia

Za nami wspaniała uczta kulturalna. W niedzielę 5 sierpnia br. o godzinie 19:00 na przystani nad Wisłą Królewiecką miał miejsce koncert „Śpiewnik polski w Strasznym Dworze”, którego organizatorami byli: Fundacja Dariusza Stachury „CANTO PRO CLASSICA”, Fundacja „ORLEN – DAR SERCA” oraz Wójt Gminy Sztutowo.

Więcej informacji w rozwinięciu.W widowisku wzięło udział około 30 artystów: orkiestra, śpiewacy i aktorzy w kostiumach nawiązujących do strojów z epoki. Scenografia nawiązywała do sali w stylu dworkowym. Solistom towarzyszyła orkiestra kameralna pod opieką tenora Dariusza Stachury.

Przypomnijmy – Dariusz Stachura to uznany polski śpiewak operowy związany z Teatrem Wielkim w Łodzi, który założył fundację swojego imienia „Canto pro classica.” To właśnie Fundacja Dariusza Stachury wymyśliła muzyczny projekt edukacyjny na 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości pod nazwą „Śpiewnik polski w Strasznym dworze.” Celem koncertu jest kształtowanie postaw patriotycznych poprzez udostępnianie mieszkańcom kultury wysokiej, wyrabianie w społeczności potrzeby i chęci wspólnego świętowania.

To zupełnie inny rodzaj rozrywki, który jest proponowany mieszkańcom i turystom w naszej Gminie, dlatego też wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Sztutowa i okolic, jak i przybyłych turystów. Wiele osób wyraziło chęć ponownego wzięcia udziału w takim wydarzeniu.

Zdjęcia z przedstawienia: http://www.sztutowo.pl/?page_id=13155

RODO   Transmisje obrad   Pomorska Unia Światłowodowa   WFOŚiGW   Harmonogram wywozu odpadów   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2019    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"