Sty
09

Mierzeja po-MORZE

Po ostatnim sztormie, który wyrządził znaczne szkody na plażach w naszej gminie, pojawił się pomysł wspólnego posprzątania śmieci, które w dużej ilości wyrzuciło na brzeg morze. Zachęcamy więc gorąco wszystkich mieszkańców, którzy mają czas i możliwość, aby zaangażowali się w akcję „Mierzeja po-MORZE”. W Urzędzie Gminy w Sztutowie można odebrać worki na śmieci oraz robocze rękawice, a także mniejsze worki na plastikowe zakrętki (które później można przekazać do szkoły, przedszkola lub świetlicy środowiskowej) i na zimowy porządkowy spacer wybrać się na dowolnie wybrany odcinek plaży w dogodnym dla siebie czasie. Wypełnione worki ze śmieciami zostawiamy przy wejściach na plaże – pracownicy Urzędu Morskiego będą je systematycznie zabierać.

Działania w kierunku uprzątnięcia plaży zostały już podjęte. Zaangażowali się m.in.:  Urząd Morski, WWF, Szkoła Podstawowa w Sztutowie, sołtysi i świetlice środowiskowe.

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2019    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"