Maj
22

Wybory do Parlamentu UE w najbliższą niedzielę

Przypominamy, że już w niedzielę 26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Zachęcamy do głosowania. Lokale wyborcze w Sztutowie i w Kątach Rybackich będą otwarte w godz. 7:00 – 21:00. Szczegółowe informacje na temat wyborów można znaleźć w zakładce Parlament Europejski na naszym BIP.

Inicjatywa Edukacji Obywatelskiej przy współpracy ze Związkiem Powiatów Polskich przygotowała opracowanie autorstwa prof. Huberta Izdebskiego oraz dr Beaty Tokaj pt. Słowniczek Wyborczy – wybory do Parlamentu UE – znajdą tu Państwo wszystkie potrzebne informacje o wyborach. Warto się z nimi zapoznać, aby oddać ważny głos.

Wyniki głosowania później
Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się we wszystkich krajach należących do wspólnoty. W niektórych odbędą się one już w najbliższy piątek, w innych w sobotę. W naszym kraju zwyczajowo wybory odbywają się w niedzielę, dlatego też zostały wyznaczone na 26 maja. Co ważne, zgodnie z prawem, w Polsce (podobnie jak w innych krajach członkowskich) wyniki wyborów nie będą mogły zostać ogłoszone wcześniej niż w niedzielę, o godz. 23. O tej godzinie zakończą się bowiem wybory we wszystkich państwach UE. Wcześniej żadna komisja wyborcza nie ma prawa wywiesić protokołu z wynikami. Chodzi o to, by uniknąć podejrzeń (bądź zarzutów), że wyniki wyborów w jednym kraju mogły wpłynąć na wybory w innym.

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2019    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"