Author Archive

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
wrz
27

Ogłoszenie

WÓJT GMINY SZTUTOWO ZWOŁUJE ZEBRANIE WIEJSKIE SOŁECTWA GROSZKOWO

ZEBRANIE ODBĘDZIE SIĘ W ŚWIETLICY W GROSZKOWIE

W DNIU 06 PAŹDZIERNIKA 2022 r.GODZ.1700

wrz
27

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY SZTUTOWO w sprawie planu polowań zbiorowych

Na podstawie art. 42ab ust. 2 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (t.j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1173) Wójt Gminy Sztutowo podaje do publicznej wiadomości informację dotyczącą planu polowań zbiorowych Nadleśnictwa Elbląg

Data polowania: 4-8.01.2023 r.

Godzina rozpoczęcia /zakończenia polowania: 7:30 – 15:30

Miejsce polowania/ Nr obwodu: teren polowania Sztutowo – Krynica Morska, Obwód łowiecki nr 109

wrz
27

„To My jesteśmy pamięcią”

Jesteśmy dumni z inicjatywy jaką wspólnie podjął Klub Sportowy Bałtyk Sztutowo z Muzeum Stutthof/Stutthof Museum.
Jest to kontynuacja edukacyjnej akcji prowadzonej on-line podczas pandemii, jednak teraz inicjatywa wyszła poza granice Internetu i po raz pierwszy pojawiła się na turnieju piłkarskim.

Projekt ma na celu przede wszystkim wychowywać młode pokolenia poprzez sport a jednocześnie przybliżyć im dramatyczną historię miejsca, w którym w latach 1939-1945 działał niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny.

wrz
26

Relacja z Dnia Seniora

W minioną sobotę w budynku Szkoły Podstawowej w Sztutowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Miało ono charakter uroczysty. Wzięli w nim udział m.in. Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński, Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo – Pan Marcin Owsiński, sołtys Sztutowa -Pan Marek Kacprzak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sztutowie – Pani Krystyna Dróżdż, dyrektor szkoły podstawowej- Pani Sylwia Owsińska, Pani Alina Niedzielska ze świetlicy w Sztutowie oraz Pani Krystyna Dębicka z Powiatowego Związku Emerytów i Rencistów w Nowym  Dworze Gdańskim.

Był to wspaniały  czas przeznaczony na rozmowy, wspomnienia,  a także występy dzieci z naszej szkoły, które ubarwiły spotkanie. Energii do zabawy nie brakowało nikomu. Pięknie nakryte stoły, smakowite potrawy, dobra atmosfera sprzyjały radosnej i miłej atmosferze oraz dobremu nastrojowi wszystkich uczestników. Każdy z seniorów otrzymał kwiaty i życzenia od zaproszonych gości.

Korzystając z okazji chcielibyśmy przypomnieć , iż swą działalność wznowiły nasze kluby, tj.:  Klub Brydżowy oraz Dyskusyjny Klub Książki. Serdecznie zachęcamy do udziału, a przy okazji do spotkań w miłym towarzystwie :).

Poniżej krótka fotorelacja.

wrz
26

Przerwa w dostawie wody i płukanie sieci

Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o.o. informuje, iż w związku z płukaniem sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla miasta oraz gminy Nowy Dwór Gdański. Poniżej harmonogram w przerwach dostawy wody:

  1. w nocy z dnia 26.09.2022 r / 27.09.2022 r – brak wody od OSM Maluta w kierunku miejscowości Marzęcino
  2. w nocy z dnia 27.09.2022 r / 28.09.2022 r – brak wody całe miasto oraz gmina Nowy Dwór Gdański

Planowany czas prowadzonych prac związanych z płukaniem sieci wodociągowej przewiduje się od godziny 22:00 – 06:00.

wrz
23

BADANIE ANKIETOWE LGD

BADANIE ANKIETOWE NA POTRZEBY LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NA LATA 2023–2027 – ETAP DIAGNOSTYCZNY

W związku z opracowywaniem dla LGD Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność (LSR) na lata 2023–2027 pragniemy zachęcić Państwa do wypełnienia ankiety, która pomoże w zdiagnozowaniu największych potencjałów, zasobów, problemów i potrzeb na obszarze działania LGD. Ankieta jest w pełni anonimowa, a zebrane dzięki niej dane posłużą jedynie do opracowania zestawień zbiorczych.
wrz
22

Sesja Rady Gminy – 29.09.2022

Na podstawie art. 20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym (tekst jednolity Dz.U. z 2022r. poz.559 ze zmianami) zwołuję :
XLIV SESJĘ RADY GMINY SZTUTOWO
na dzień 29 września 2022 r. na godz. 9:00
która odbędzie się w Urzędzie Gminy w Sztutowie
(sala narad – pok. Nr 1 – parter)

wrz
22

Wnioski o dodatki na zakup opału

21 września 2022 r. w życie weszły rozporządzenia ministra klimatu i środowiska w sprawie wniosków o dodatki na zakup opału dla gospodarstw domowych i podmiotów społecznych dotyczące niektórych źródeł ciepła.
Wniosek o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła – daje możliwość dofinansowania zakupu opału: peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy oraz gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego. WNIOSKI PRZYJMUJE GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W SZTUTOWIE
Wniosek o wypłatę dodatku dla niektórych podmiotów niebędących gospodarstwami domowymi z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła – jest przeznaczony dla podmiotów społecznych, w tym szpitali, szkół i przedszkoli, ośrodków pomocy społecznych, ośrodków kultury, palcówek opiekuńczych, itp. Na podstawie wniosku podmioty te mogą ubiegać się o dodatek na zakup opału, w tym: węgla, brykietu i peletu węglowego oraz peletu drzewnego, drewna kawałkowego i innych rodzajów biomasy, gazu skroplonego LNG lub oleju opałowego – WNIOSKI PRZYJMUJE WÓJT GMINY SZTUTOWO.

wrz
22

Posiedzenie Komisji – 26 września 2022 r.

Uprzejmie informuję że w dniu 26 września 2022r o godz. 9.00 ( poniedziałek) w Urzędzie Gminy w Sztutowie odbędzie się posiedzenie :
1) Komisji Planowania i Budżetu Rady Gminy Sztutowo
2) Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa, Sportu i Turystyki Rady Gminy Sztutowo.
26.09.2022r ( poniedziałek ) godz. 14.00 
Komisji Zdrowia, Spraw Socjalnych, Oświaty i Kultury Rady Gminy Sztutowo
Tematyka posiedzeń : zaopiniowanie materiałów na sesję Rady Gminy Sztutowo, która odbędzie się 29.09.2022 r. (czwartek)

wrz
21

Czy Gmina Sztutowo sfinalizuje w tym roku przekazanie zabytków Muzeum Stutthof?

Dziś przed południem odbyło się spotkanie Wójta i Radnych Gminy Sztutowo z przedstawicielami Muzeum Stutthof – dyrektorami Piotrem Tarnowskim, Piotrem Piechnikiem i Kierownikiem Działu Administracyjnego Agnieszką Glazer.
Spotkanie miało na celu omówienie stanu sprawy przejęcia przez Muzeum obiektów zabytkowych znajdujących się w strefie ochronnej Pomnika Zagłady.
Podsumowano dotychczasowe działania Gminy oraz dyrekcji Muzeum, wyjaśniono radnym drogę i sposób przejęcia obiektów. Przedstawiciele Muzeum zapewnili, że po uzyskaniu od Gminy inwentaryzacji obiektów wraz z orzeczeniami technicznymi i kosztorysami Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zatwierdzi finansowanie dla Muzeum na remont tych obiektów. A zatem przejęcie będzie mogło odbyć się po przekazaniu tych dokumentacji i po podjęciu przez Radę Gminy stosownych uchwał.
Zgodzono się co do tego, że przekazywanie będzie się odbywało etapami – najpierw Nowa Kuchnia Obozowa oraz hala północna (na które mamy już dokumentacje i zostały one na spotkaniu przekazane przedstawicielom Muzeum), a z końcem roku hala południowa (dokumentacja będzie gotowa przed końcem bieżącego roku).
Spotkanie było bardzo merytoryczne i owocne, wyjaśniono wszelkie wątpliwości i mamy nadzieję, że na przełomie roku 2022/2023 sprawa będzie finalizowana.

wrz
21

PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o. o. informuje Odbiorców, że dnia 22.09.2022 r. (tj. czwartek) w związku z prowadzonymi pracami na sieci wodociągowej nastąpi czasowa przerwa w dostawie wody w miejscowości Sztutowo na osiedlu Mierzeja Park i ul. Zalewowej 2a i 2b.
 
Szacowana przerwa w dostawie wody może potrwać od godziny 09:00 do godziny 12:00.
wrz
21

Zebranie wiejskie sołectwa Łaszka

SOŁTYS WSI ŁASZKA ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW SOŁECTWA  NA ZEBRANIE WIEJSKIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ   W DNIU 28 WRZEŚNIA 2022 R. (Środa o godz. 18.00 w świetlicy w Łaszce)

wrz
20

Wynik konsultacji w sprawie zmian LSR

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei informuje, że w wyniku przeprowadzonych w dniach 12.09-19.09.2022 r. konsultacji społecznych w sprawie zmian w LSR Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei w dniu 20.09.2022 r. przyjął zaktualizowaną Lokalną Strategię Rozwoju.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem https://rybackabrac.pl/aktualizacja-lokalnej-strategii-rozwoju-2/

Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

Pomorskie - przyszłość i rozwój

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"