Author Archive

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.
Lut
21

Podsumowanie spotkania ws. lokalizacji cmentarza

Szanowni Państwo,
w imieniu własnym oraz pracowników Urzędu Gminy w Sztutowie dziękuję za tak liczny udział w spotkaniu konsultacyjno-informacyjnym, dotyczącym lokalizacji cmentarza komunalnego w Sztutowie. Podczas spotkania przedstawiono potencjalne lokalizacje cmentarza komunalnego oraz w szczególności możliwości i orientacyjne koszty z tym związane.
Pragnę podkreślić niezmiernie ważną w tej kwestii rzecz – cmentarz chcielibyśmy wybudować w miejscu zgodnym z wolą większości mieszkańców pod warunkiem, że:
1. Teren będzie spełniał wymogi prawne odnośnie budowy cmentarza;
2. Będziemy właścicielami tego terenu;
3. Będzie nas na to stać.
Nasza gmina ma rocznie na wszystkie inwestycje niewiele ponad 2 miliony złotych. Uznaliśmy więc, że nie stać nas na zakup terenów, a jedynie na zbudowanie cmentarza na własnych gruntach. Wizualizację cmentarza możemy robić tylko na gruntach należących do Gminy Sztutowo i tak też zostało to przedstawione na spotkaniu.
Przeważająca liczba zebranych była przeciwna budowie cmentarza w lokalizacji, w której Gmina ma własne grunty, wskazując na potencjalną lokalizację – tereny tzw. południowej części Gminy Sztutowo. W związku z powyższym informuję, iż zgłoszona propozycja zostanie przeanalizowana pod kątem zgodności inwestycji z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, jednak w pierwszej kolejności musimy wskazać konkretne działki, które można będzie poddać analizie. Proszę więc o pilny kontakt osoby, które byłyby zainteresowane sprzedażą działek w południowej części gminy za cenę zgodną ze średnią ceną gruntów rolnych. Dopóki nie znajdzie się potencjalny sprzedawca, nie możemy wykonać żadnych działań związanych z analizą terenu.
Proszę wszystkich mieszkańców Gminy Sztutowo o spokojne zastanowienie się i rozważenie wszelkich argumentów za i przeciw. Czas działa na naszą niekorzyść, bo jak wiecie w naszej gminie w chwili obecnej nie ma już miejsca na nowe pochówki.
Czekam na Wasze opinie i komentarze.

Wójt Gminy Sztutowo – Robert Zieliński

Zapis filmowy spotkania dostępny jest na stronie Żuławy TV

Lut
21

Uroczyste powitanie nowego wozu OSP Sztutowo

20 lutego 2020 r. odbyło się długo oczekiwane powitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego OSP Sztutowo. Powitalną kolumnę tworzyło 15 zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej z całego powiatu nowodworskiego. Przybyli mieszkańcy Sztutowa i okolic, Wójt i Radni Gminy Sztutowo, przedstawiciele Zarządów Gminnych oraz Powiatowych OSP. Było uroczyście i wzruszająco, bo to wielkie wydarzenie dla naszej OSP. Strażacy serdecznie dziękują wszystkim za liczne przybycie i wspólne świętowanie!
Zakup wozu był możliwy dzięki dofinansowaniu z wielu źródeł i dzięki hojności bardzo wielu przedsiębiorców i mieszkańców naszej gminy:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 380.000 zł
Gmina Sztutowo 320.000 zł
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej 60.000 zł
Strażacy OSP Sztutowo i OSP Łaszka 20.000 zł
Lasy Państwowe Nadleśnictwo Elbląg 5.000 zł
Jerzy Siemieńczuk Gospodarstwo Rolne „Wiszka” 5.000 zł
oraz bardzo wielu innych darczyńców:
Bank Spółdzielczy w Stegnie, Agro-Usługi Izabela Woycicka, Agro-Plon, DES-BUD, MASK-SERVICE Gdynia, Zakład Naprawy Pomp Zbigniew Mozol, OSM Maluta, Helena Czyż, Piotr Czyż, Halina Jankowska, Przedsiębiorstwo Komunalne „Mierzeja” Sp. z o.o., Andrzej Parafiniuk, „Ryby od Rybaka” Port nad Zalewem Jarosław Bodziacki, Radni i Sołtysi Gminy Sztutowo, Wójt Robert Zieliński, Sekretarz Renata Głąb, Skarbnik Magdalena Kalinowska.

Lut
21

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

21 lutego 2020 roku rozpoczynają się tegoroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Celem obchodów, jak co roku jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. 21 lutego 2020 roku oraz w dniach 24 -28 luty 2020 roku zapraszamy osoby zainteresowane do Prokuratury Okręgowej oraz wszystkich prokuraturach rejonowych okręgu gdańskiego. Będą mogły spotkać się z prokuratorami, porozmawiać i uzyskać informacje o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach, jak i o sposobie załatwienia sprawy. W siedzibie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wyznaczeni prokuratorzy będą do dyspozycji osób zainteresowanych w godzinach 9:30 – 13:30, natomiast w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Malborku w godz. 9:00 – 15:00.
Szczegółowe informacje dotyczące godzin dyżurów w prokuraturach rejonowych będą dostępne na tablicach informacyjnych poszczególnych jednostek. Informacje takie będzie można uzyskać również telefonicznie. Adresy oraz telefony kontaktowe wszystkich prokuratur okręgu gdańskiego dostępne są na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku: www.gdansk.po.gov.pl.

Lut
19

Zawiadomienie Wójta Gminy z dnia 19.02.2020 r.

Wójt Gminy Sztutowo na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 2204 z późniejszymi zmianami)

Lut
19

Aktualizacja LSR

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei informuje, że w wyniku przeprowadzonych w dniach 07.02-14.02.2020 r. konsultacji społecznych w sprawie zmian w LSR Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka – Rybacka Brać Mierzei w dniu 17.02.2020 r. przyjął zaktualizowaną Lokalną Strategię Rozwoju. Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem https://rybackabrac.pl/2509-2/

Lut
19

Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej 2020

17 lutego 2020 w szkole Podstawowej w Sztutowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłkę Ręczną Dziewcząt, a 18 lutego Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłkę Ręczną Chłopców.
Przedstawiamy wyniki klasyfikacji :

Dziewczęta: Chłopcy:
I miejsce Sztutowo I miejsce Marzęcino
II miejsce Kmiecin II miejsce Sztutowo
III miejsce Marzęcino III miejsce Kmiecin
IV miejsce Nowy Dwór Gdański IV miejsce Nowy Dwór Gdański

Drużyny, które zajęły I miejsca uzyskały awans do półfinału województwa. Medale ufundowane przez Gminę Sztutowo wręczyła Pani Sekretarz Gminy Renata Głąb wraz z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sztutowie Sylwią Owsińską. Gratulujemy wszystkim drużynom, dziękujemy za piękną sportową walkę i cieszymy się z sukcesów naszych drużyn 🙂 Brawo dziewczęta i chłopcy!
Galeria zdjęć w rozwinięciu…

Lut
17

Praca – koordynator ds. sportu

Wójt Gminy Sztutowo ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór na wolne stanowisko Koordynator do spraw sportu w Urzędzie Gminy w Sztutowie. Ogłoszenie w załączeniu.

OGŁOSZENIE O NABORZE KOORDYNATOR DO SPRAW SPORTU     klauzula do CV

Lut
14

Struktura Urzędu Gminy w Sztutowie – część IV

W IV części naszego poradnika „Kto za co w gminie odpowiada” przedstawiamy zadania Skarbnika Gminy – pani Magdaleny Kalinowskiej.

Lut
14

Spotkanie z redakcją kwartalnika PROWINCJA

Kwartalnik społeczno-kulturalny Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja” istnieje już od dziesięciu lat. Od samego początku jego redaktorem naczelnym jest pochodzący ze Sztumu Leszek Sarnowski. Wydano do tej pory 38 numerów pisma. Znajdziemy w nim ciekawe historie dotyczące naszego regionu, wspomnienia mieszkańców (byłych i obecnych), poezję i prozę, prace plastyczne autorów wywodzących się z Żuław i Powiśla i tu mieszkających.
Na spotkaniu zostaną zaprezentowane dwa ostatnie numery kwartalnika nr 37 i 38. Dr Andrzej Kasperek pisze o domu podcieniowym w Trutnowach, a także o muzyku jazzowym Leszku Możdżerze, który próbował resocjalizacji więźniów przez sztukę. Wiesław Olszewski o bohaterach niepodległości – Ignacym Wasilewskim i admirale Unrugu. Dr Marcin Owsiński w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu wojny, przenosi nas w dramatyczny rok 1939, kiedy właśnie w jego miejscowości budowano „miejsce przeklęte”. O ciekawostkach archeologicznych w każdym z numerów pisze Grażyna Nawrolska, a Seweryn Pauch próbuje wyjaśnić tajemnicze znaki na żuławsko-powiślańskich świątyniach. Prezentowana jest poezja Andrzeja Lipniewskiego, wybitnego poety żuławskiego, który zmarł w ubiegłym roku.

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2020    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"