Lut
08

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców 07.02.2019 – Brąz drużyny ze Sztutowa

Tradycyjnie w Sali sportowej Szkoły Podstawowej w Sztutowie swoich sił w szczypiorniaku spróbowali uczniowie szkół z terenu powiatu nowodworskiego. Tym razem zmierzyli się najstarsi chłopcy z klas VII i VIII oraz ostatnich klas gimnazjalnych.

Siódmego lutego o tytuł Mistrza Powiatu zmierzyli się uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w  Kmiecinie, Gimnazjum Sportowego w Nowym Dworze Gdańskim, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Marzęcinie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim, Szkoły Podstawowej nr 2 w  Nowym Dworze Gdańskim oraz gospodarze zawodów chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie.

Więcej informacji w rozwinięciu.

 Ze względu na dużą ilość drużyn rozgrywki finałowe poprzedziła walka w grupach eliminacyjnych. W grupie A triumfatorem okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Nowego Dworu Gdańskiego, która pokonała chłopców z Kmiecina (II miejsce w grupie) i z SP nr 2 Z Nowego Dworu Gdańskiego. Zwycięzcą Grupy B został zespół z Gimnazjum Sportowego, który w zaciętym pojedynku zremisował (12 : 12) z gospodarzem turnieju i pokonał drużynę z Marzęcina.

W finale zmierzyły się zatem dwie drużyny z Nowego Dworu Gdańskiego, a o 3 i 4 miejsce walczyły szkoły z Kmiecina i Sztutowa.

Mecz finałowy rozstrzygnęli na swoją korzyść młodzi szczypiorniści z Gimnazjum Sportowego z Nowego Dworu Gdańskiego, którzy pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 1 stosunkiem punktów 9:2.

W małym finale o 3 miejsce walczyli uczniowie z Kmiecina i Sztutowa. Tutaj gospodarze okazali się lepsi od gości pokonując swych rywali 17:4.

I miejsce – Gimnazjum Sportowe Nowy Dwór Gdański

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 Nowy Dwór Gdański

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sztutowie

Zwycięzca turnieju Gimnazjum Sportowe z Nowego Dworu Gdańskiego będzie reprezentował nasz powiat w dalszych rozgrywkach sportowych.

Dzięki wsparciu finansowego Wójta Gminy Sztutowo – Roberta Zielińskiego zwycięskie drużyny otrzymały medale, które wręczała sekretarz gminy Renata Głąb oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w   Sztutowie Sylwia Owsińska.

Zawody prowadzili Piotr Ranoszek i Jan Wilkanowski. Opiekunem i trenerem zdobywców III miejsca był Piotr Ranoszek.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie drużyny zapraszamy na kolejne zawody w szczypiorniaku.

Tekst: Jan Wilkanowski / SP w Sztutowie

Fot.: Karolina Owsińska / UG w Sztutowie

Więcej zdjęć na stronie facebook Gminy Sztutowo: https://www.facebook.com/Gminasztutowo/

 

 

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Dyżury aptek 2020   Handel w niedziele 2020    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"