Cze
26

Nagroda dla Marcina Owsińskiego

Z przyjemnością informujemy, że Przewodniczący Rady Gminy Sztutowo – dr Marcin Owsiński, 23 czerwca 2019 r. został wyróżniony Nagrodą Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego za swoją działalność społeczną i historyczną.
To już 28. edycja tej nagrody, którą honoruje się osoby związane z żuławskim miastem lub działające na jego rzecz. W uzasadnieniu przyznania nagrody burmistrz Jacek Michalski podkreślał przede wszystkim krzewienie wiedzy o najnowszej historii Żuław, propagowanie aktywności obywatelskiej oraz kształtowanie świadomości społecznej. To regionalne wykłady autorskie oraz konsultacje z dziedziny historii lokalnej, a także książki autorskie o historii najnowszej regionu, w tym „Tiegenhof/Nowy Dwór w 1945 roku. Koniec i początek miasta na Żuławach” oraz redakcja i współautorstwo czterech tomów z serii „Żuławy w 1945 roku”, wydanych nakładem Muzeum Stutthof.
Marcin Owsiński jest także koordynatorem serii wydawniczej Muzeum Stutthof związanej z dziejami Żuław, której kolejne publikacje poszerzają wiedzę o regionie oraz sprawiają, że jest to obecnie jeden z najbardziej zbadanych w dziedzinie historii najnowszej regionów Polski.

Źródło: facebook.com/Stutthof, fot. J. Bilicka, naszemiasto.pl

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2020    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"