Lis
22

Relacja ze sportowego weekendu LOT Sztutowo

W weekend 16-17 listopada 2019 r. zaroiło się od gości na plaży w Katach Rybackich. Było tłoczno jak w gorący lipcowy weekend. A to z powodu imprez, które zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo – VIII Rajd Nordic Walking oraz V Kąpiel Morsów.

W sobotę, 16 listopada odbył się Rajd Nordic Walking. Jak co roku do pokonania były dwa dystanse: na 5 i na 10 km. Dodatkowo, niewielka grupa osób przeszła trasę 10 km wzdłuż plaży już po zmierzchu – urozmaicenie dotychczasowej formuły.
W rajdzie uczestniczyły 92 osoby. Byli to kijkarze z Elbląga (licznie reprezentowany Klub Włóczykije), z Gdyni, Gdańska, Ostrołęki, Kosakowa, Olsztyna, z miejscowości z Mierzei Wiślanej, a nawet z Cieszyna. Impreza była wspierana finansowo przez Gminę Sztutowo. Starosta Powiatu Nowodworskiego objął imprezę patronatem honorowym oraz dofinansował zakup nagród. Dodatkowo nagrody ufundowali: Hotel TRISTAN&SPA, Smażalnia Wielorybek, Dom Kącik, Pensjonat „U Emilii”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Zwycięzcy na odcinkach konkursowych otrzymali puchary i nagrody:
– na 10 km I miejsce zajęli: pani Katarzyna Owczarek z Kosakowa i pan Bogdan Świsłowski z Mikoszewa,
– na 5 km I miejsce zajęli: pani Joanna Świerczyńska z Elbląga oraz pan Henryk Kulig z Elbląga
Przy ognisku można było upiec sobie kiełbaskę, podane były również napoje. Pogoda dopisała, nie padało, nie było wiatru, ani sztormu. Aktywnie spędzona sobota usatysfakcjonowała więc wszystkich uczestników rajdu.

V Kąpiel Morsów

Zdjęcie 1 z 6

Foto: Wojeciech Zbrzeźniak

W niedzielę, 17 listopada odbyło się wielkie morsowanie w Kątach Rybackich. Już po raz piąty gościliśmy kluby morsowe. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę gości, ponad 200. Przybyli zwolennicy zimowych kąpieli z Elbląga, Malborka, Tczewa, Ostródy, Dobrego Miasta, Olsztyna, Braniewa i wiele osób niezrzeszonych. Zorganizowaliśmy kilka konkursów, w tym przeciąganie liny, gdzie rywalizowali przedstawiciele klubów morsowych. Wspólne wejście do wody – kąpiel o godz. 12.00, temp. wody: 10,9OC, jak dla morsów całkiem ciepło. Po kąpieli wszyscy zostali poczęstowani pyszną, gorącą grochówką przygotowaną przez Smażalnię Wielorybek. Wesołe i kolorowe towarzystwo bawiło się doskonale.
Do udziału w imprezie zostali zaproszeni opiekunowie i wolontariusze ze schroniska dla zwierząt prowadzonego przez Nowodworskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Iskierka”. Zorganizowana loteria pozwoliła na zebranie datków na rzecz bezdomnych piesków i kotków.
Plaże Mierzei Wiślanej są coraz chętniej odwiedzane przez osoby preferujące aktywny wypoczynek po sezonie letnim, a organizowane poza sezonem imprezy przyciągają coraz więcej osób, które wcześniej nie były zainteresowane odwiedzaniem naszych terenów.

VIII Jesienny Rajd, puchar

Zdjęcie 1 z 6

Foto: Fundacja Chodzezkijami.pl

Tekst: Krystyna Chabska

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Dyżury aptek 2020   Handel w niedziele 2020    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"