Lut
22

Przypomnienie o wpisie do rejestru nadzorowanych zakładów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim przypomina o obowiązku składania wniosków o wpis do rejestru nadzorowanych zakładów przez rolników/plantatorów np. owoców, warzyw, zbóż wprowadzających swoje produkty na rynek. Ten sam obowiązek mają rolnicy prowadzący działalność w zakresie dostaw bezpośrednich, prowadzący gospodarstwa agroturystyczne oraz rolniczy handel detaliczny.

Obowiązek rejestracji wynika z art. 6 rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29.04.2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych oraz z przepisów art. 63 ust. 3 Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Brak złożenia wniosku zagrożony jest karą pieniężną z art. 103 ust. 1 pkt 4 ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. 

Ponadto na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gdańsku pod adresem: https://www.gov.pl/web/wsse-gdansk/zywnosc umieszczono wymagania higieniczne dla producentów owoców miękkich i warzyw liściastych w sprawie ograniczenia ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego żywności.

Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

100 Rocznica odzyskania niepodległości

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"