Mar
19

Nowy bursztynowy projekt

Nasza gmina nierozerwalnie związana jest z bałtyckim złotem tj. bursztynem. Mieszkańcy od lat trudnią się poławianiem, tworzeniem biżuterii, rzeźb z bursztynu.  

Rzemieślnicy pracujący w bursztynnictwie mają niezwykle ważną rolę w kultywowaniu tradycji i promocji naszego regionu.   

Jeden z naszych mieszkańców ma szczególny wkład w tej materii. Pan Tomasz Ołdziejewski, zdobywca rekordu Guinnessa za największego bursztynowego Titanica na świecie, przygotowuje się obecnie do stworzenia kopii helskiej latarni. Latarnia zostanie wykonana z bursztynu, będzie miała dwa metry i zostanie nową atrakcją Helu. Latarnia również weźmie udział w biciu Rekordu Guinnessa. Po stokroć gratulujemy sukcesów. 

W niedalekiej przyszłości Gmina Sztutowo zrealizuje, we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami ciekawy projekt z naszego pięknego bałtyckiego kruszcu. Pan Tomasz ma już świetny pomysł, którym się z nami podzielił. Niedługo pochwalimy się pomysłem inicjatora.  

 

Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

100 Rocznica odzyskania niepodległości

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"