wrz.
14

Dożynki 2021

W dniu 12 września 2021 r. o 14:00 w kościele parafialnym w Sztutowie odbyła się uroczysta Msza Święta, dziękczynna w intencji rolników i ich rodzin z podziękowaniem za żniwa. Obecni byli m.in. Wójt Gminy Sztutowo, Przewodniczący Rady Gminy oraz przedstawiciele naszych wsi – sołtysi. Na ręce proboszcza złożono dary w postaci chleba, ryb, owoców i wina, które symbolizują tegoroczne plony. 

Dożynki to jedna z najpiękniejszych tradycji staropolskich obrzędów rolniczych, który od wieków jest zakorzeniony w tradycji Naszego Narodu. Jest to święto przede wszystkim Rolników, ale i również nas wszystkich skupionych wokół podstawowych wartości.

Przekazuję wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy swoje życie i działalność zawodową związali z rolnictwem oraz za wysiłek podejmowany w pracy odmierzanej porami roku. Proszę o przyjęcie wyrazów szacunku i podziwu za wytrwałe stawianie czoła przeciwnościom losu i zaangażowanie w podejmowaniu wyzwań.

Życzę, aby Wasza codzienna praca zawodowa przynosiła radość i cieszyła się zawsze w pełni zasłużonym uznaniem.

Dziękuję z serca za zbiory oraz za tradycyjny bochen chleba – owoc ziemi oraz pracy rąk ludzkich, symbol życia, radości, sytości, szczęścia i za wszelkie owoce Waszej ciężkiej pracy!

Serdecznie zapraszam na zabawę dożynkową, która odbędzie się 18 września 2021 r. w świetlicy w Groszkowie. Od godziny 20:00 bawimy się przy muzyce tanecznej (DJ). Zabierzcie ze sobą przysmaki, napoje i dobry humor! 

Robert Zieliński
Wójt Gminy Sztutowo

Zoom in Regular Zoom out
Narodowy Spis Powszechny 2021 Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

100 Rocznica odzyskania niepodległości

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"