maj
04

Kolejne dofinansowanie MKiDN dla Gminy Sztutowo

Miło nam poinformować, że wniosek Gminy Sztutowo “Wykonanie ekspertyzy i inwentaryzacji hali południowej DAW byłego obozu koncentracyjnego i zagłady Stutthof w Sztutowie” znajduje się na 2 miejscu listy rankingowej naboru “Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gmina ma otrzymać 100.000 zł dofinansowania na dokumentację hali południowej.
Przypomnijmy – w 2021 r. Gmina otrzymała dotacje Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku oraz Powiatu Nowodworskiego na ekspertyzę hali północnej, a także 120.000 zł dofinansowania MKiDN na ekspertyzy i dokumentację techniczną tzw. Nowej Kuchni Obozowej.
Cieszymy się, że nasze starania w sprawie zabytków byłego obozu Stuthoff, których właścicielem jest Gmina Sztutowo i które wymagają bardzo dużych nakładów finansowych, znajdują zrozumienie i że możemy liczyć na pomoc w ich ratowaniu.

Wyniki naboru: https://www.gov.pl/web/kultura/miejsca-pamieci-i-trwale-upamietnienia-w-kraju3

Fot. Marcin Wolski

Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

Pomorskie - przyszłość i rozwój

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"