lip
26

Ewidencja obiektów noclegowych

Szanowni Państwo,
wszystkim osobom prowadzącym działalność związaną ze świadczeniem usług hotelarskich pragniemy przypomnieć o obowiązku wpisu do ewidencji innych obiektów świadczących usługi hotelarskie obiektu nie będącego obiektem hotelarskim oraz pól biwakowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2211) oraz Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 r. w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2166).
Przedsiębiorca lub rolnik, przed rozpoczęciem świadczenia turystom usług hotelarskich w obiekcie innym niż obiekt hotelarski, zobowiązany jest zgłosić obiekt nieskategoryzowany, położony na terenie Gminy Sztutowo do ewidencji prowadzonej przez Urząd Gminy w Sztutowie. Prowadzenie takiej ewidencji to obowiązek gminy, a dokonanie zgłoszenia – przedsiębiorcy bądź osoby prywatnej świadczącej usługi hotelarskie.  Wpis to również szansa dla przedsiębiorców na poszerzenie bazy klientów. Tylko bowiem obiekty figurujące w ewidencji mają prawo do przyjmowania płatności za pomocą bonu turystycznego, wprowadzonego przez rząd dla ożywienia branży rekreacyjnej w związku z pandemią. Dlatego jeszcze raz zachęcamy do zgłaszania obiektów do bazy noclegowej.
Wszystkie potrzebne informacje i wzory dokumentów znajdują się na stronie www.sztutowo.pl w zakładce WZORY DOKUMENTÓW w dziale TURYSTYKA.

Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

Pomorskie - przyszłość i rozwój

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"