sie
02

Relacja z jubileuszowego X Memoriału Janka Haftkowskiego

W dniach 30.07-31.07.2022 na sztutowskiej plaży odbył się jubileuszowy X Memoriał im. Janka Haftkowskiego w siatkówce plażowej. W pierwszy dzień odbyły się eliminacje, w których rywalizowało 12 par wcześniej zgłoszonych do organizatorów. 4 najlepsze pary z sobotnich zmagań uzyskały prawo gry w turnieju głównym.

Turniej główny rozgrywany był w niedzielę 31.07.2022 i odbywał się systemem brazylijskim, w którym wzięło udział 14 par (niestety nie dojechały 2 zaproszone duety). Mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i niejednokrotnie sety kończyły się grą na przewagi. Ostatecznie wyłoniono cztery najlepsze pary. Spotkania półfinałowe były niezwykle zacięte i o zwycięstwach poszczególnych par decydowały detale. W meczu o 3 miejsce para Mateusz Zięba/Jan Krasiński w dwóch setach ograła duet Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek i to ta pierwsza para mogła cieszyć się z 3 miejsca.
W spotkaniu finałowym rywalizowały pary: Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz oraz Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski. Mecz był bardzo zacięty, pełen licznych, emocjonujących zagrań i zakończył się po 3 setowym boju, w którym każdy set grany był na przewagi. Pierwszego seta nieznacznie bo do 14 wygrała para Sobstyl/Ciemachowski. W kolejnym secie (też do 14) górą byli Tyszka/Pietkiewicz. Tiebreak był bardzo emocjonujący i zakończył się zwycięstwem 15:13 pary Sobstyl/Ciemachowski.
Najlepsze cztery pary turnieju uzyskały nagrody finansowe, które wręczane były przez: Marcina Kownackiego (organizator Memoriału), Sebastiana Bruckiego (organizator Memoriału) oraz Roberta Zielińskiego (wójt gminy Sztutowo).
Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Adam Sobstyl/Igor Ciemachowski
2. Patryk Tyszka/Paweł Pietkiewicz
3. Mateusz zięba/Jan Krasiński
4. Bartosz Lewicki/Tomasz Maziarek
5-6 Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
5-6 Mateusz Kownacki/Joe Azzi (Liban)
7-8 Bartosz Więckiewicz/Kacper Chmielewski
7-8 Michał Michniewicz/Maciej Szymula
9-12 Wojciech Więckiewicz/Mateusz Wichłacz
9-12 Igor Kownacki/Bartosz Sobstyl
9-12 Wojciech Więcławski/Aleksander Rybak
9-12 Julian Mituniewicz/Paweł Zeszko
13-14 Marcin Karbownik/Paweł Leszczyński
13-14 Kamil Dobosz/Oskar Woźny
 
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!
Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

Pomorskie - przyszłość i rozwój

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"