Oficjalna strona Gminy Sztutowo - NOWA WERSJA JUŻ DOSTĘPNA

Oficjalna strona Gminy Sztutowo - NOWA WERSJA JUŻ DOSTĘPNA

Oficjalna strona Gminy Sztutowo - NOWA WERSJA JUŻ DOSTĘPNA

  • Wtorek, 07 lutego 2023

  • Imieniny: Ryszarda, Teodora, Romana

  • Font Icon

Rozlicz PIT w Gminie Sztutowo

Cegiełka dla Gminy Sztutowo. Zostaw podatek w naszej gminie i przekaż 1,5 % OPP

Trwa akcja składania zeznań podatkowych PIT za rok 2022. Przepisy stanowią, że podatek dochodowy od osób fizycznych wraca w formie udziału do gminy, którą podatnik wskaże, jako miejsce zamieszkania. Bądź lokalnym patriotą  i rozlicz swoje podatki w Gminie Sztutowo. Udostępniono do tego darmowe narzędzie – program „PITax.Łatwe podatki”.

Gmina Sztutowo bierze udział w projekcie „Wspieraj lokalnie”, który organizowany jest przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych. Dzięki temu oddajemy w ręce mieszkańców bezpłatny program, który pozwala w prosty sposób dokonać rozliczenia podatku PIT za 2022 i i umożliwia przekazanie 1,5 proc. podatku na rzecz naszych organizacji pożytku publicznego.

Program „PITax.Łatwe podatki” umożliwia samodzielnie złożenie deklaracji PIT. Stwarza również zachętę do pozostawienia podatku w Gminie Sztutowo. To podatki mieszkańców finansują rozwój naszej gminy. Twój podatek to rozwój edukacji, infrastruktury, pomocy społecznej, to inwestycje lokalne dla Ciebie i Twoich bliskich. To z niego powstają nowe inwestycje.

Dlatego też zachęcamy i zwracamy się z prośbą do mieszkańców Gminy Sztutowo, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Konsekwencją będzie przekazanie udziałów z podatku dochodowego na konto naszej gminy.

Ważne! ! – W rozliczeniu rocznym wpisujemy adres pod którym faktycznie mieszkamy. To istotne szczególnie w przypadku osób, które posiadają inny adres zamieszkania i zameldowania.

Pamiętaj!

  • Nie zapomnij wpisać adresu zamieszkania (z terenu Gminy Sztutowo) w formularzu PIT.
  • Nie musisz być zameldowany w Gminie Sztutowo, wystarczy że tutaj zamieszkujesz.
  • Twój podatek to rozwój miejsca, w którym mieszkasz
  • Bądź lokalnym patriotą – rozlicz swój podatek w naszej gminie

Podatek zostawiony w Gminie Sztutowo to Twoja cegiełka w budowę pomyślności miasta i jego mieszkańców.

Aby skorzystać z możliwości rozliczenia się w ten sposób należy kliknąć w poniższy baner:

https://www.iwop.pl/wspieraj-lokalnie/przystapienie-do-projektu/wdrozenie-indywidualnej-wersji-systemu-pit/?typ=GW&wojewodztwo=pomorskie&powiat=nowodworski&gmina=Sztutowo#generator

Strona startowa aplikacji Gminy Sztutowo:

https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-gminy-sztutowo/