listopad
14

Relacja z III Jesiennego Rajdu Nordic Walking- Kąty Rybackie

            9 listopada już po raz trzeci w Kątach Rybackich odbył się rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów. Organizatorem tego wydarzenia była Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo. Impreza była organizowana w ramach realizacji zadania publicznego w sektorze  turystyki i krajoznawstwa na zadanie pn. „Popularyzacja walorów przyrodniczych Gminy Sztutowo oraz promocja nowych produktów turystycznych, poprzez tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi turystyki i krajoznawstwa w Gminie Sztutowo”. 

Po rozgrzewce z instruktorem uczestnicy wyruszyli na wybrane trasy 5 lub 10km.  Pogoda do chodzenia była wyśmienita, temperatura zdecydowanie na plusie, nie wiało a listopadowe słońce rozwiało resztę porannej mgły.

Do mety najszybciej przybyli dwaj chłopcy startujący w dystansie na 5 km: Kuba Kowalik i Nikodem Chabski. Obaj otrzymali medale pamiątkowe.

Wśród dorosłych zwyciężyli:

  • na 10 km mężczyzn – Pan Henryk Kulia z Elbląga – puchar LOT-u Gminy Sztutowo
  • na 10 km kobiet – Pani Sandra Weisbrot z Kątów Rybackich – puchar Wójta Gminy Sztutowo
  • na 5 km – Pan Marcin Jankowski z Elbląga – puchar Sołtys Kątów Rybackich

W imprezie uczestniczyli  również członkowie Elbląskiego Klubu Morsów, którzy wchodzili do Bałtyku w momencie gdy nordicowcy kończyli rajd. Kolejnym etapem imprezy było podsumowanie rajdu i nagrodzenie uczestników. Dla wszystkich gości  czekał ciepły posiłek oraz ognisko. Oficjalnego podsumowania imprezy dokonał Wójt Sztutowa Pan Stanisław Kochanowski wraz z Panią Prezes LOTu Krystyną Chabską.

zdjęcia wykonała fotograf Alicja Niemiec

Zoom in Regular Zoom out
Narodowy Spis Powszechny 2021 Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

100 Rocznica odzyskania niepodległości

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"