Lis
14

Relacja z III Jesiennego Rajdu Nordic Walking- Kąty Rybackie

            9 listopada już po raz trzeci w Kątach Rybackich odbył się rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów. Organizatorem tego wydarzenia była Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo. Impreza była organizowana w ramach realizacji zadania publicznego w sektorze  turystyki i krajoznawstwa na zadanie pn. „Popularyzacja walorów przyrodniczych Gminy Sztutowo oraz promocja nowych produktów turystycznych, poprzez tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi turystyki i krajoznawstwa w Gminie Sztutowo”. 

Po rozgrzewce z instruktorem uczestnicy wyruszyli na wybrane trasy 5 lub 10km.  Pogoda do chodzenia była wyśmienita, temperatura zdecydowanie na plusie, nie wiało a listopadowe słońce rozwiało resztę porannej mgły.

Do mety najszybciej przybyli dwaj chłopcy startujący w dystansie na 5 km: Kuba Kowalik i Nikodem Chabski. Obaj otrzymali medale pamiątkowe.

Wśród dorosłych zwyciężyli:

  • na 10 km mężczyzn – Pan Henryk Kulia z Elbląga – puchar LOT-u Gminy Sztutowo
  • na 10 km kobiet – Pani Sandra Weisbrot z Kątów Rybackich – puchar Wójta Gminy Sztutowo
  • na 5 km – Pan Marcin Jankowski z Elbląga – puchar Sołtys Kątów Rybackich

W imprezie uczestniczyli  również członkowie Elbląskiego Klubu Morsów, którzy wchodzili do Bałtyku w momencie gdy nordicowcy kończyli rajd. Kolejnym etapem imprezy było podsumowanie rajdu i nagrodzenie uczestników. Dla wszystkich gości  czekał ciepły posiłek oraz ognisko. Oficjalnego podsumowania imprezy dokonał Wójt Sztutowa Pan Stanisław Kochanowski wraz z Panią Prezes LOTu Krystyną Chabską.

zdjęcia wykonała fotograf Alicja Niemiec

Zoom in Regular Zoom out

Deklaracja dostępności RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

logo PSSE     Polska w liczbach

100 Rocznica odzyskania niepodległości

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"