Sty
23

Szukaj z nami skarbów- 31 stycznia 2015 r. o godz. 13.00, Kąty Rybackie

ZAPROSZENIE

Lokalna Organizacja Turystyczna Gminy Sztutowo

zaprasza wszystkich zainteresowanych geocachingiem

na spotkanie informacyjne

w dniu 31 stycznia 2015 r. o godz. 13.00

w świetlicy środowiskowej w Kątach Rybackich.

 

Po spotkaniu będzie przeprowadzona rekrutacja osób na szkolenie. W szkoleniu mogą wziąć udział wszystkie osoby powyżej 14 roku życia – przyjmiemy 15 osób.  Warunkiem udziału w szkoleniu jest posiadanie telefonu lub innego nadajnika z GPS.

 GEOCACHING – innowacyjna forma turystyki aktywnej, „szukanie skarbów ”

 

Słowem „geocache” – skarb określa się ukryty pojemnik przeznaczony do szukania. W Polsce stosuje się wymiennie takie nazwy jak „skrzynka”, „skrytka” albo „kesz”. Odnalezienie pojemnika odbywa się będzie na podstawie współrzędnych geograficznych wskazywanych przez GPS w telefonie lub inny nadajnik. Podstawowym wyposażeniem skrytki jest „logbook” czyli papierowy dziennik wpisów. Szukaniem skrytek zajmują się ludzie bez względu na wiek, którzy są ciekawi nowych miejsc i wrażeń.  W Polsce jest to nowość, która zaczęła się szybko rozwijać. Ten rodzaj zabawy stał się również  doskonałym sposobem dużej promocji turystycznej danego obszaru. Na stronie  internetowej przy danej  skrytce znajdują się  informacje o zabytkach, kulturze, przyrodzie, ciekawych miejscach.

 

Projekt: „Promocja Mierzei Wiślanej i Żuław poprzez przebudowę strony internetowej www.lot_sztutowo.pl, popularyzację geocachingu oraz produkcję materiałów promocyjnych” współfinansowany ze środków UE.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

 Zaproszenie Geocaching Kąty Rybackie

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Handel w niedziele 2020    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"