cze
08

Podpisanie umowy na przebudowę dróg gminnych z Wojewodą Pomorskim

Dziś  Wójt Gminy Sztutowo gościł w naszym urzędzie Wojewodę Pomorskiego- Pana Dariusza Drelich. Uroczyście podpisano umowę na dofinansowanie przebudowy dróg gminnych: ul. Kormoranów, części ul. Leśnej oraz części ul. Wrzosowej w Sztutowie. Inwestycja została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 na kwotę 1 243 804 zł, co stanowi 50% całkowitej inwestycji 2 487 608 zł. Realizacja inwestycji zaplanowana jest na 2022 r.

Podczas wizyty Wojewody Pomorskiego Wójt zapoznał w terenie Pana Wojewodę z dokonanymi już dzięki wsparciu rządowym programom inwestycyjnym przedsięwzięciami tj. budowa ulicy Okrężnej w Sztutowie, budowa ulicy Bursztynowej, Wczasowej, części ul. Rybackiej w Kątach Rybackich oraz pozostałe zrealizowane z udziałem środków rządowych. Wszystkie planowane i zrealizowane inwestycje przyczyniają się do poprawy standardu bezpieczeństwa oraz wzrostu jakości dostępnej infrastruktury. Wójt Robert Zieliński skierował słowa uznania do Wojewody Pomorskiego za zaangażowanie na rzecz poprawy infrastruktury drogowej na terenie naszej gminy. Podczas spotkania podkreślono również wagę inwestycji, na które Gmina Sztutowo otrzyma dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Cieszy nas ogromnie, iż dzięki otrzymanemu rządowemu wsparciu – już wkrótce stworzone zostanie zaplecze kulturalno-sportowe przy boisku sportowym w Sztutowie (budowa nowego budynku) oraz dokonana zostanie przebudowa i modernizacja pomieszczeń piwnicznych w Szkole Podstawowej w Sztutowie, tworząc tym samym nowe miejsca które będą sprzyjać rozwojowi kultury, sportu oraz integracji mieszkańców. Wyrażamy przekonanie, że dzisiejsze spotkanie zaowocuje dalszymi sukcesami w zakresie pozyskiwania środków pozabudżetowych. Zależy nam, aby nasze najbliższe otoczenie było bezpieczne oraz dostępne bez barier. Bardzo miło nam było Gościć Pana Wojewodę w naszej gminie.

 

Zoom in Regular Zoom out
Wykaz numerów wewnętrznych Deklaracja dostępności   RODO   Transmisje obrad Opłata miejscowa Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów Wzory dokumentow e-mapa webEWID   WFOŚiGW Kamery OnLine

Karta Dużej Rodziny Pomorska Unia Światłowodowa WFOŚiGW Przekop Mierzei Mikroporady dla przesiębiorców 

logo PSSE   Polska w liczbach

Pomorskie - przyszłość i rozwój

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"