• Niedziela, 14 kwietnia 2024

  • Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny

  • Font Icon

Bezpłatne szkolenie ZUS w Sztumie

Szanowni Państwo,
bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób fizycznych organizuje 11 grudnia 2019 r. Inspektorat ZUS w Sztumie wraz Krajową Administracją Skarbową.
Od 1 stycznia 2019 r. właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Składki obliczają od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu. W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z „Małego ZUS”. Wyjaśnimy również jak ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z „Małego ZUS-u”. Natomiast przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej przybliżą zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych w roku 2019 i 2020. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa około 2 godzin.
Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: ewelina.trzcinska@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 55 267 67 10.

Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński