• Wtorek, 05 grudnia 2023

  • Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

  • Font Icon

Działamy dla WAS

Obejmując stanowisko Wójta Gminy Sztutowo przyjąłem za cel, przede wszystkim służbę mieszkańcom. Przez wiele lat Gmina Sztutowo poszukiwała odpowiedniego terenu pod cmentarz komunalny. Funkcjonujący przy parafii w Sztutowie cmentarz, nie daje możliwości na nowe pochówki. Cmentarz jak i drogi, oświata, opieka zdrowotna – stanowią główne zadania dla wspólnoty gminnej.  Podejmując wiele starań, wsłuchując się w stanowiska mieszkańców uznałem, iż wspólnie pokonany przeciwności i wybierzemy na terenie Naszej Gminy najodpowiedniejszy teren pod cmentarz komunalny.
 
Po wieloletnich staraniach ws nowej lokalizacji dla cmentarza komunalnego w dniu 7.06.2023 r., dzięki dobrej współpracy samorządu Gminy Sztutowo z Nadleśnictwem Elbląg   –  Gmina Sztutowo uzyskała wieloletnie prawo do utworzenia cmentarza na terenie działki nr 184/3 w Sztutowie o łącznej pow. 2,5 ha. Docelowo na potrzeby cmentarza wykorzystane zostanie do 1 ha nieruchomości, pozostała pow. stanowić będzie zieleń. Przedmiotowa nieruchomość znajduje się na obrzeżach Sztutowa w kierunku Kątów Rybackich. Lokalizacja cmentarza jest dogodna pod względem dostępności komunikacyjnej oraz zapewnia godność i powagę miejsca.
 
W 2023 r. Gmina Sztutowo planuje udzielić zlecenia na wykonanie: koncepcji programowo – przestrzennej realizacji cmentarza komunalnego w Sztutowie oraz projekt budowlany.
 
Dziękuję wszystkim osobom oraz instytucjom za zaangażowanie w dotychczasową pracę na rzecz powstania cmentarza komunalnego. Dołożę wszelkich starań, aby inwestycję zrealizować w możliwie najszybszym terminie, z pełnym poszanowaniem miejsca jako przyjaznego ochronie zasobów przyrodniczych.
 
Pozostając do Państwa dyspozycji
Wójt Gminy 
Robert Zieliński