• Środa, 29 listopada 2023

  • Imieniny: Blazeja, Saturnina

  • Font Icon

Dzień Niepodległości w Sztutowie

11 listopada to najważniejsza data dla każdego Polaka – Dzień Niepodległości.🤍❤️
Pamiętamy i wspólnie świętujemy 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości 🇵🇱
Tego dnia dekorujemy nasze domy barwami narodowym, wszędzie wiszą piękne biało czerwone flagi, także w naszej gminie.
 
Dziękujemy Wam drodzy Sztutowiacy, że tak licznie zebraliście się tego dnia na Skwerze Stulecia by wspólnie świętować Dzień Niepodległości. 🤍❤️
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystych obchodów, w szczególności naszym najmłodszym mieszkańcom- grupie Żabek, Motylków i Pszczółek z Przedszkola Publicznego w Sztutowie, za cudowne, patriotyczne występy, które przygotowane zostały dzięki Paniom Magdzie Mucińskiej i Pani Iwonie Boszke. Wielki podziękowania należą się dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Sztutowie za prowadzenie wydarzenia i śpiew patriotycznych pieśni.
Dziękujemy śpiewakom Annie Skowron, Przemysław Stasiorowski i Urszula Stasiorowska, którzy ubogacili swoim śpiewem niepodległościowy pochód oraz Pani Martynie Iwaniak właścicielce „Stajni u Bohuna” za prowadzenie konnego przemarszu.
Wielkie podziękowania należą się również sponsorowi- firmie Abrava Sp. z o.o. ( Polo Market) za ufundowanie 100 sztuk flag narodowych. 
Dziękujemy niezawodnym strażakom z OSP Sztutowo i Łaszka  za poczty sztandarowe oraz zabezpieczenie trasy na czas przemarszu. Podziękowania również kierujemy Policji, która pomagała nam w zabezpieczeniu porządku i ładu publicznego.
Dziękujemy  naszym drogim kucharkom ze szkoły i przedszkola za przygotowanie pysznego poczęstunku w postaci ciepłego bigosu oraz pysznych ciast i rogalików.
Dziękujemy także Pani Wiolettcie Milewskiej, za to że nam ten wspaniały dzień zechciała fotografować.
 
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.
 
Fot. Gmina Sztutowo/ W. Milewska