• Czwartek, 18 kwietnia 2024

  • Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

  • Font Icon

Gminna Piwnica Kultury – miejscem spotkań integracyjnych mieszkańców

Pierwszy etap zadania polegającego na stworzeniu infrastruktury kulturalno-sportowo-integracyjnej, tworzącej całość wraz z budowanym kompleksem sportowym przy ul. Obozowej w Sztutowie. Głównym celem jest stworzenie w powyższych obiektach wraz z innymi przestrzeniami, którymi dysponuje Gmina, gminnego Sztutowskiego Ośrodka Kultury (SZOK).

Piwnica Kultury przy ul. Szkolnej, to blisko 200 metrowa nowo oddana przestrzeń, w skład której wchodzą trzy pomieszczenia przeznaczone na moderowanie aktywności kulturalnej, edukacyjnej i integracyjnej dla całej społeczności gminnej, a w szczególności:

  1. Sala wielofunkcyjna – wyposażona w sprzęt nagłośnieniowy i multimedialny, w której organizowane są koncerty, recitale, spotkania, konferencje itp. Do dyspozycji mieszkańców i gości spoza gminy jest wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy, który przystosowany jest także do działania w plenerze, elektroniczne pianino, stoły konferencyjne, Internet oraz profesjonalny rzutnik przeznaczony także do projekcji kinowych.
  2. Sala wystawowa – przygotowana do prezentowania wszelkiej działalności plastycznej/rzemieślniczej, przede wszystkim twórczości artystów z naszego regionu, ale także ciekawych i wartościowych wystaw o charakterze patriotycznym, historycznym, jak również komercyjnym. Na wyposażeniu sali znajduje się 6 podświetlanych gablot stolikowych, w tym jedna z oświetleniem punktowym na szynoprzewodzie, 3 podświetlane witryny wystawowe, 10 sztalug, będących wykorzystywanych do prowadzenia zajęć plastycznych. Ściany Sali są w kolorze antracytowym. Takie tło stwarza efekt elegancji i pozwala na wszechstronne zastosowanie, niezależnie od prezentowanych dzieł.
  3. Sala warsztatowa – służąca organizowaniu mniejszych, kameralnych spotkań, warsztatów, szkoleń praktycznych; miejsce spotkań lokalnych grup inicjatywnych, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszeń itp. Wyposażona jest w obszerny stół z gniazdami elektrycznymi, w celu podłączenia sprzętu warsztatowego, miejsce do przechowywania, umywalkę, a w niedalekiej przyszłości w zmywarkę i inne potrzebne wyposażenie.

Wyposażenie Piwnicy Kultury zapewnia prowadzenie działalności kulturalnej, polegającej na organizacji zajęć plastycznych, muzycznych, rzemieślniczych, modelarskich. Jest to przestrzeń przeznaczona do integracji społeczeństwa i daje możliwość tworzenia kolejnych wspaniałych inicjatyw społecznych i ich realizowania. Piwnica jest dostosowana pod kątem dostępności osób niepełnosprawnych: rampa dla wózków, kontrastujące kolory, brak progów, toaleta dla niepełnosprawnych, a także istnieje możliwości korzystania z przenośnej pętli indukcyjnej dla osób niedosłyszących. Przestrzeń na dziś, zarządzana jest przez Referat Kultury, Sportu i Promocji w Urzędzie Gminy w Sztutowie. Dla mieszkańców gminy, jedynym warunkiem korzystania z sal do celów społecznych  jest ustalenie spotkań w grafiku prowadzonym przez Kierownika Referatu Kultury, Sportu i Promocji. Sala może być także wynajmowana komercyjnie na podstawie zawieranych z Gminą Sztutowo umów dzierżawy.

Zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: pjackowski@sztutowo.ug.gov.pl
 
Relacja z otwarcia Gminnej Piwnicy Kultury: