• Czwartek, 18 kwietnia 2024

  • Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

  • Font Icon

Grant Fundacji Orlen dla OSP Sztutowo

Fundacja Orlen logotypOchotnicza Straż Pożarna w Sztutowie po raz kolejny otrzymała grant z Programu “ORLEN dla Strażaków”.
W ramach otrzymanej darowizny Ochotnicza Straż Pożarna w Sztutowie zakupiła 4 specjalistyczne szafy na ubiory/mundury strażackie. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, zaistniała potrzeba odizolowania ubrań wyposażenia osobistego strażaków – ratowników.
Obszar działalności statutowej Jednostki OSP w Sztutowie z racji włączenia w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego obejmuje teren gminy, powiatu, a nawet województwa. Działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Sztutowie jest jednym z głównych elementów zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów przebywających na Mierzei Wiślanej oraz rolników i przedsiębiorców. Realizacja zadania ma duży wpływ na efektywne i bezpieczne prowadzenie prowadzenie działalności ratowniczej wśród mieszkańców gminy i turystów. Zakup z udziałem otrzymanej darowizny pozwoli strażakom działać w sposób profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny dla ratowników. Zakupiony sprzęt uzupełnia wyposażenie remizy na wiele lat.

5 000 zł – grant Fundacji Orlen           100 zł – środki własne OSP