• Wtorek, 28 listopada 2023

  • Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • Font Icon

Informacja nt. wypowiedzenia umowy przez ETER-MED

Szanowni Mieszkańcy
W dniu 29.11.2021 r. do Wójta Gminy Sztutowo wpłynęło pismo z Centrum medycznego ETER-MED Sp. z o.o. z  siedzibą w Gdańsku informujące, że  z dniem 31 marca 2022 r. spółka kończy prowadzanie działalności medycznej w Sztutowie. Prezes Zarządu NZOZ ETER-MED Sp. z o.o. zwrócił się do Wójta Gminy Sztutowo z prośbą o zakończenie umowy dzierżawy pomieszczeń przychodni oraz mieszkania nad przychodnią za porozumieniem stron.
Informujemy, że  umowa dzierżawy z ww. spółką, zawarta została w poprzedniej kadencji na czas do 31.12.2032 r. Zgodnie z treścią zawartej umowy jej rozwiązanie przed upływem terminu obowiązywania –  możliwe jest  wyłącznie za porozumieniem stron.
Zdaniem Gminy Sztutowo, na obecnym etapie  sprawy, przychylenie się do prośby Spółki Eter – Med, będzie możliwe jedynie w sytuacji, kiedy zachowana będzie ciągłość dostępu dla mieszkańców do podstawowej opieki zdrowotnej w Sztutowie.
Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej pozyskać podmiot, który podejmie się współpracy w zakresie zapewnienia naszym mieszkańcom profesjonalnego dostępu do usług medycznych. Pierwsze rozmowy odbędą się w bieżącym tygodniu.
Z uwagi na charakter sprawy, w szczególności dobro mieszkańców, będziemy na bieżąco informować Państwa o postępach w sprawie.
Poniżej publikujemy pismo Spółki Eter-Med.