• Niedziela, 03 grudnia 2023

  • Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

  • Font Icon

Informacja o możliwości wsparcia zbiórki OSP Michałowo dla uchodźców

Zbiórka Michałowo Pomoc Potrzebującym - zdjęcie głównePilnie potrzebna pomoc uchodźcom. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji pomocy dla Gminy Michałowo oraz sąsiednich gmin Gródek i Miasto i Gmina Krynki, które udzielają pomocy osobom przekraczającym granicę polsko-białoruską. To tam w trudnych warunkach przebywają uchodźcy i ich dzieci, zmuszeni do nocowania pod gołym niebem, skazani na wyziębienie, choroby, a nawet utratę życia. Pomóc może każdy z nas!

Najlepszą formą pomocy jest obecnie przyłączenie się do zbiórki zorganizowanej przez OSP Michałowo. Pieniądze zostaną spożytkowane na zakup najpilniejszych środków: żywności dla dzieci, środków higienicznych, odzieży, kocy, ręczników itp., potrzebnych do funkcjonowania Punktu Pomocy Osobom Potrzebującym w Michałowie.
Również Polski Czerwony Krzyż, Pomorski Oddział Okręgowy prowadzi zbiórkę darów oraz środków finansowych na konto pod hasłem  „Na ratunek uchodźcom”.
Wpłaty można dokonywać na konto o numerze 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „Na ratunek uchodźcom”.
Dary są przyjmowane w Oddziałach PCK na Pomorzu. Adresy i szczegóły http://pck.pomorze.pl/na-ratunek-uchodzcom/
 
Do akcji włączył się też Sopot. Z inicjatywy prezydenta Jacka Karnowskiego w Sopocie trwa zbiórka pieniędzy do puszek. Puszki ustawione są  w punkcie informacyjnym na parterze Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 25/27, a po godzinach pracy urzędu także w dyżurce Straż Miejska w Sopocie.
Oprócz pieniędzy do Urzędu Miasta Sopotu można również przynosić rzeczy niezbędne do przetrwania uchodźcom: dresy, ciepłe skarpety, buty (wyłącznie zimowe), ręczniki, śpiwory, koce. Wszystkie rzeczy muszą być nieużywane. Można przynosić również słoiczki z gotowymi daniami dla dzieci, batony energetyczne, suche ciastka, a także środki higieniczne, takie jak: mydło, szczoteczki do zębów, pasty i szampony.
 
fot. OSP Michałowo (zaczerpnięte ze strony https://pomagam.pl/michalowopomaga)