• Niedziela, 03 grudnia 2023

  • Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

  • Font Icon

Kampania edukacyjna KIGEiT ❝???? ?????????? ?????ł?❞

Celem kampanii jest uświadomienie obywateli o negatywnych skutkach używania nielegalnych wzmacniaczy sygnału oraz ich wpływie na powszechny dostęp do łączności.
ℹ️ Nielegalnie zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego, powodują bardzo duże problemy z funkcjonowaniem sieci. Wiąże się to z pogarszającą jakością rozmów czy nawet całkowitym zanikiem sygnału. Problem z zasięgiem to rzecz jasna brak możliwości wykonywania i odbierania połączeń, wiadomości SMS czy dostępu do internetu.
ℹ️ Indywidualni odbiorcy usług często decydują się na samodzielne rozwiązanie problemu z zanikającym zasięgiem, poprzez instalację taniego, nieposiadającego atestu, wzmacniacza sygnału. W świetle prawa, samodzielna instalacja tzw. repeaterów jest przestępstwem obarczonym karą grzywny do 1000 zł, a w skrajnych przypadkach, nawet karą ograniczenia lub pozbawienia wolności.
ℹ️ Jeżeli mamy problem z zasięgiem telefonicznym, KIGEiT – Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji informuje, że powinniśmy o tym fakcie w pierwszej kolejności powiadomić operatora telekomunikacyjnego, który może podjąć chociażby decyzję o budowie dodatkowej anteny w miejscu, gdzie zasięgu faktycznie nie ma.
Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałami video dotyczącymi korzystania z nielegalnych wzmacniaczy sygnału komórkowego:
 
 
oraz z często pojawiającymi się pytaniami i odpowiedziami na ten temat:
 
https://kigeit.org.pl/2022/10/03/nielegalne-wzmacniacze-sygnalu-komorkowego-pytania-i-odpowiedzi/