• Niedziela, 03 grudnia 2023

  • Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

  • Font Icon

Komunikat w sprawie prac budowlanych na DW 501 w terminie 8-11.06.2023

Komunikat Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku o pracach budowlanych i organizacji ruchu drogi wojewódzkiej nr 501 na długi weekend 8-11.06.2023 r.
👉Trwa realizacja inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 501od Stegny do Krynicy Morskiej. W ramach tego zadania przeszło 17 km trasy zostanie zmodernizowanych.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni na dotychczasowych czterech wahadłach wykonano:
✅w rejonie Stegny podbudowę, warstwę wyrównawczą i wiążącą nawierzchni, a także uformowano nasyp oraz utwardzono pobocza.
✅W centrum Sztutowa ułożono warstwę wiążącą nawierzchni oraz wykonano część prac brukarskich — ustawiono krawężniki, zabrukowano część chodników i wjazdów.
✅Przed przekopem i za nim wykonano podbudowę, warstwę wyrównawczą oraz wiążącą nawierzchni.
Na wszystkich odcinkach trwają przygotowania, aby na długi weekend 08-11 czerwca br. (zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami) ruch dwukierunkowy odbywał się na całej długości przebudowywanej drogi.
⚠️Warto wspomnieć o przylegającym do inwestycji remoncie metodą nakładki bitumicznej drogi wojewódzkiej nr 502 (Nowy Dwór Gdański – Stegna; długość odcinka ok. 1,6 km) ostatnie prace wykończeniowe zostaną zrealizowane jeszcze przed weekendem.
👉Zapewniamy, że droga wojewódzka nr 501 będzie w czasie realizacji przebudowy cały czas przejezdna. Wprowadzone organizacje ruchu mają maksymalnie ułatwić przejazd turystom i mieszkańcom.
Po weekendzie od 12 czerwca br. roboty zaczną się na wahadłach w okolicy Stegny, w centrum Sztutowa (lewa strona) oraz kontynuowane będą prace brukarskie po stronie prawej. Na dotychczasowych wahadłach w Skowronkach przed przekopem i w lesie za nim.
zostaną wykonane pobocza, a następnie zostaną wprowadzone wahadła po prawej stronie
drogi.
Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie
listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich
w Gdańsku, a wykonawcą prac budowlanych — Budimex. Koszt prac budowlanych jest
finansowany z programu Polski Ład i budżetu Województwa Pomorskiego. Wartość
dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.