• Niedziela, 03 grudnia 2023

  • Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

  • Font Icon

Podpisanie umowy na Cyfryzację UG Sztutowo

W dniu 4.10.2022 Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński podpisał umowę z firmą MADKOM S.A. z Gdyni, która została wyłoniona w postępowaniu o udzielenie zamówienia na zadanie: „Cyfryzacja usług publicznych i komunalnych Urzędu Gminy w Sztutowie”, dofinansowane w 90% z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wartość umowy to 498 352 zł.

Przypomnijmy – w ramach tej inwestycji zaplanowano: utworzenie kompleksowego zintegrowanego systemu informatycznego, w tym Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, modyfikację strony internetowej urzędu – pełne dostosowanie do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami oraz dostosowanie do potrzeb promocji gminy turystycznej, wprowadzenie Portalu Interesanta wraz z modułem płatności przez Internet, Aplikacji Mobilnej, budowa i modernizacja e-Usług, wsparcie obszaru geodezji i MPZP, zakup i modernizacja wyposażenia sprzętowego (serwery, UPS, komputery, laptopy) w związku z poszerzeniem zakresu e-usług.
 
Termin wykonania umowy to 6.02.2023 r.
 
Mamy nadzieję, że inwestycja w znacznym stopniu usprawni działanie Urzędu Gminy oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a mieszkańcom ułatwi załatwianie spraw i zapewni łatwy zdalny dostęp do informacji m.in. na temat podatków, należności itp.