• Wtorek, 28 listopada 2023

  • Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • Font Icon

Program Stypendialny Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego

Szanowni Państwo,

do 31 marca trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 12 lat. 

Program Horyzonty kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby dalej uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej. Do tej pory nasz program objął już blisko 900 uczniów szkół ponadpodstawowych. Takie osoby na pewno znajdują się także w Państwa lokalnej społeczności – warto wesprzeć ich rozwój!

Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:

– pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,

– planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,

– średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę.

Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem edukacji i życia w nowym miejscu, stypendium oferuje także wspólne działania społeczne, bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji, opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry, wsparcie psychologiczne, letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty… to wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie. 

Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty