• Środa, 24 kwietnia 2024

  • Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

  • Font Icon

Przebudowa boiska sportowego w Sztutowie

Umowa Nr 2023/0099/9171/SubA/DIS/SP/22 o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach Programu Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022

Kwota dofinansowania: 2 499 600,00 zł

Koszt całkowity: 4 999 218,00 zł

Termin realizacji: 31.03.2025 r.

Nazwa zadania: Przebudowa boiska sportowego w Sztutowie ze zmianą na boisko pełnowymiarowe

Zakres zadania: budowa boiska pełnowymiarowego z trawy syntetycznej trzeciej generacji (nawierzchnia i
podbudowa), wykonanie piłkochwytów, oświetlenia, odwodnienia, ogrodzenia, przyłącza kanalizacji deszczowej i przyłącza energetycznego, wyposażenie boiska w bramki, ławki itp. niezbędną infrastrukturę piłkarską. Boisko powinno spełniać wymogi rozgrywek PZPN, potrzeby treningowe miejscowej drużyny piłkarskiej „Bałtyk Sztutowo” oraz drużyn młodzieżowych i dziecięcych (zajęcia w roku szkolnym) oraz wzmożonego użytkowania w okresie wakacyjnym (drużyny przyjezdne, obozy sportowe).
Projektuje się nawierzchnię ze sztucznej trawy trzeciej generacji. System nawierzchni składa się z następujących elementów:
1) sztuczna trawa z zasypem piaskiem kwarcowym i granulatem EPDM z recyklingu
2) mata elastyczna tzw. Shock Pad – rodzaj i grubość zgodna z raportem z badań dotyczący oferowanego systemu nawierzchni przeprowadzonego przez specjalistyczne laboratorium. Nawierzchnia z włókien polietylenowych, które poprzez odpowiedni dobór kombinacji kolorów oraz użytych włókien ma być zbliżona do kolorystyki i parametrów uzyskiwanych na boiskach z trawy naturalnej. System z wypełnieniem granulatem EPDM z recyklingu.