• Środa, 29 listopada 2023

  • Imieniny: Blazeja, Saturnina

  • Font Icon

Przebywasz na kwarantannie? Zainstaluj aplikację „Kwarantanna Domowa”

Nowodworska Policja apeluje do osób przebywających na kwarantannie, którzy posiadają smartfona aby korzystali z bezpłatnej aplikacji Kwarantanna domowa. Jest to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Już od kilku miesięcy wspólnie walczymy z koronawirusem. Naszym wspólnym celem jest zatrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. W trakcie codziennej służby policjanci sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych. Podczas kontroli i rozmowy, policjanci pytają osoby kontrolowane o samopoczucie oraz czy potrzebują jakiejkolwiek pomocy. Aby usprawnić kontrolę osób przebywających na kwarantannie apelujemy do zainstalowania na smartfonie bezpłatnej aplikacji Kwarantanna domowa. Celem aplikacji jest sprawdzenie, czy nie łamiemy zasad kwarantanny. Aplikacja rejestruje działania podjęte podczas wykonywania zadań. Sprawdza lokalizację oraz czas wykonywania zadania, czyli zrobienia zdjęcia. Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujemy szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii technicznej:

tel. +48 22 165 57 44
(koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora)

Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.  

Jak aktywować aplikację?

Należy pobrać aplikację Kwarantanna domowa z AppStore lub Google Play. Po jej zainstalowaniu należy zarejestrować się za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymamy w wiadomości SMS. Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy oraz wybierania połączenia z infolinią.

Ministerstwo Cyfryzacji uspokaja, że nasze dane są bezpieczne i nikt niepowołany nie ma do nich dostępu. Zakres danych osobowych przetwarzanych w ramach aplikacji to:

  •     imię i nazwisko,
  •     numer telefonu i deklarowany adres pobytu,
  •     zdjęcie i lokalizacja,
  •     data końca kwarantanny,
  •     ID Obywatela – techniczny identyfikator obywatela.

Źródło: www.nowydworgdanski.pl