• Środa, 28 lutego 2024

  • Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha

  • Font Icon

Relacja z wigilii gminnej i jarmarku bożonarodzeniowego

W dniu 9 grudnia br. w parku publicznym w Sztutowie odbył się jarmark bożonarodzeniowy połączony z wigilią gminną i wizytą Świętego Mikołaja. W cudownym, przedświątecznym nastroju zgromadzeni mieszkańcy i sympatycy Gminy Sztutowo dzielili się opłatkiem, wspólnie śpiewali kolędy pod asystą grupy Rest-Art Żuławska Grupa Miłośników Relatywizowania Muzykalności oraz kosztowali przygotowanych, świątecznych potraw. Panie Joanna Hulanicka i Alina Niedzielska przygotowały wspaniałe jasełka, w których uczestniczyły dzieci ze Szkoła Podstawowa W Sztutowie. W jarmarku bożonarodzeniowym udział wzięli nasi cudowni, lokalni rękodzielnicy i rzemieślnicy, byli nimi:

Pani Marzena Mazur, Pani Małgorzata Włoczkowska, Pani Bożena i Aleksandra Wyrzykowskie, Pani Maria Biruk, Panie Alina i Karolina Niedzielskie, Wianolki, Lukrusie ze swymi przecudownymi pierniczkami, sztutowski bursztynnik Dariusz Janowski z wyrobami z bursztynu -znany wszystkim jako Herkules, Kibort Craft z popisowymi misami z drewna i nie tylko. Była też z nami Fundacja Strefa Mocy z akcją charytatywną „Świąteczne Pomaganie”. Odwiedził nas także Człowiek z bursztynu – Tomasz Ołdziejewski- bohater serialu „Złoto Bałtyku” oraz nowej produkcji „Faceci ze Stali” z ekipą telewizyjną History TV, który promował nasze lokalne wyroby. Liczne zabawy animacyjne prowadziła dla nas Pani Mikołajowa z pomocnikiem elfem z firmy Fiku Miku Zabawa i Kawa Nowy Dwór Gdański.
Przy dość mroźnej aurze pogodowej dzieci mogły rozgrzać się przy zajęciach ruchowo-tanecznych, bawić się z chustą animacyjną, angażując do niej również swych opiekunów. W specjalnie przygotowanej strefie dla najmłodszych na dzieci czekały różnego rodzaju warsztaty świąteczne, m.in.: dekorowanie pierników, tworzenie balonowej choinki oraz ozdób choinkowych, którymi przyozdobiono naszą sztutowską choinkę. A kto nie zdążył napisać jeszcze listu do Świętego Mikołaja, to miał taką możliwość.

Wigilijny stół został suto zastawiony potrawami wigilijnymi, o którego zadbali nasi cudowni darczyńcy:
Państwo Katarzyna i Przemysław Pacewicz – właściciele klepu Groszek w Kątach Rybackich,
Pan Czesław Miniewicz – właściciel sklepu rybnego w Kątach Rybackich,
mleko do gorącego kakao dla dzieci ufundował dla nas Prezes OSM Maluta Pan Ryszard Masalski,
natomiast pyszny wigilijny barszczyk przygotowały niezwodne panie kucharki ze Szkołu Podstawowwej w Sztutowie. Słodkim poczęstunkiem obdarowały nas sołtys Łaszki Pani Anita Knap oraz mieszkanki Sztutowa: Pani Aleksandra Wyrzykowska, Karolina Niedzielska, Anna Kentzer i Ewa Marzec.

Zwieńczeniem bożonarodzeniowego spotkania była wizyta Świętego Mikołaja , który przybył do nas z workami pełnymi prezentów . Każde dziecko otrzymało drobny upominek i mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. 

Dziękujemy również naszym cudownym pomocnikom Św. Mikołaja:

Dyrektorowi generalnemu Romanowi Terczyńskiemu oraz dyrektorowi handlowemu Zdzisławowi Musiał z firmy Komis Sp.J w Kątach Rybackich, Panu Darkowi Michalakowi – prezesowi firmy XL Promotion z Warszawy oraz Paniom Joannie Dąbek i Grażynie Chodackiej ze sklepu przemysłowego Joanna w Sztutowie.
Wielkie podziękowania należą się również Panu Adamowi Białk Villa Lemon oraz Panu Tomaszowi Szloser Holiday Ozon SPA za pomoc w organizacji wydarzenia, paniom ze świetlic gminnych oraz pracownikom gospodarczym za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu świątecznego spotkania. 

Kochani, jesteśmy Wam bardzo wdzięczni, że zawsze tak chętnie włączacie się w wydarzenia i oferujecie swą bezinteresowną pomoc.

Video relacja ze spotkania świątecznego
Kolędowanie z grupą RestArt
Odwiedziny Świętego Mikołaja