• Czwartek, 29 lutego 2024

  • Imieniny: Lecha, Lutoslawa

  • Font Icon

Relacja z Wiosennego Rajdu Nordic Walking w Krainie Kormoranów

W dniu 16 maja 2015 r. w sobotę odbył się zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Gminy Sztutowo Wiosenny Rajd Nordic Walking w Krainie Kormoranów. Wsparcia finansowego LOT-owi udzielił Samorząd Gminy Sztutowo w ramach realizacji zadania publicznego.
Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Już przed godz. 10.00 zjawili się przy plaży w Sztutowie pierwsi zawodnicy. Wystartowało 31 osób w wieku od 6 do 60 lat w dwóch grupach na 5 i na 10 km. Trasa rajdu prowadziła przez urokliwe lasy sztutowskie. Ostatni odcinek rajdu, wzdłuż plaży, był odcinkiem konkursowym.
W dystansie na 10 km zwyciężyli:
I miejsce Sławomir Stachowicz z Tczewa, I miejsce mężczyzn
II miejsce Sandra Weisbrot z Kątów Rybackich , I miejsce kobiet
III miejsce Magdalena Ziółkowska z Tczewa
W dystansie na 5 km zwyciężyli:
I miejsce p. Marek Adamski
II miejsce p. Daria Dawidczyk z Elbląga
III miejsce Nikodem Chabski z Malborka – ośmiolatek, który dzielnie pokonał cały dystans i dotarł jako jeden z pierwszych.
Każdy z uczestników, który ukończył rajd otrzymał gadżety – smycz, breloczek do kluczy i folder promocyjny LOT-u.
Najlepsi otrzymali puchary i albumy.
Na zakończenie rajdu p. Krystyna Chabska – główna organizatorka,przewodniczaca LOT Gminy Sztutowo zaprosiła wszystkich na poczęstunek ufundowany przez LOT – grochówkę i ciasta – jeszcze ciepłą drożdówkę i inne specjały.
Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie, za pomoc w organizacji p. Oktawiuszowi Wojciechowskiemu, właścicielowi „Willi na  Wydmie” w Sztutowie.