• Środa, 29 listopada 2023

  • Imieniny: Blazeja, Saturnina

  • Font Icon

Uroczyste pasowanie na ucznia!

13 października 2022 r.  w Szkole Podstawowej w Sztutowie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klas pierwszych, w którym wziął udział Wójt Gminy Sztutowo Pan Robert Zieliński  wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Marcinem Owsińskim.

Ślubowanie złożyło 33 uczniów, którzy przygotowali wspólnie z kadrą nauczycieli i rodziców piękną część artystyczną. Dzielnie uczyli się tekstów piosenek oraz wierszy podczas prób, w wyniku czego mogliśmy być świadkami pięknego wydarzenia szkolnego. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami a także godnie reprezentować szkołę poprzez naukę i zachowanie. Wszystko odbyło się w tematyce żeglarskiej, w której to pierwszoklasiści żeglując po wodach mórz i oceanów mieli za zadanie  przycumować do portu, którym jest szkoła. Po znakomitej części artystycznej, dzieci nagrodzone zostały  oklaskami  a także licznymi upominkami i dyplomami. Uczestnicy, tej niezwykłej uroczystości na zakończenie zostali zaproszeni do Tawerny Pirackiej- stołówki  na zasłużony poczęstunek.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako niezapomniana i radosna chwila, a rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech.

Poniżej fotorelacja z części artystycznej.