• Wtorek, 05 grudnia 2023

  • Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

  • Font Icon

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LOT

W dniu 29 marca 2023 r. odbyło się XX Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Lokalnej Organizacji Turystycznej Gminy Sztutowo. W zebraniu wziął udział także Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński.

Głównym  tematem spotkania był wybór nowego przewodniczącego zarządu stowarzyszenia, którym została Pani Anna Siudowska.  Na zebraniu przyjęto również sprawozdanie finansowe i  merytoryczne z działalności LOT-u za rok 2022. Stowarzyszenie realizowało w 2022 roku projekty finansowane ze środków z budżetu Gminy Sztutowo oraz środków własnych. 

Rok 2022 był pełnym wydarzeń, budzącym się po prawie 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią.

Wśród podjętych inicjatyw wyróżnić należy: 

  1. Piknik pn. „Razem z Ukrainą”, którego celem była pomoc i wsparcie uchodźców z Ukrainy a także integracja z gośćmi z zagranicy. Odbył się marsz Nordic Walking, gimnastyka z trenerem personalnym a także kąpiel elbląskich morsów. 
  2. Dzień Rybaka w Kątach Rybackich, w którym LOT prezentował na swym stoisku nie tylko regionalne specjały kulinarne z Polski , ale również potrawy z kuchni ukraińskiej, które przygotowały panie z Ukrainy.
  3. Jesienny Rajd Nordic Walking I Bieg w Krainie Kormoranów, który odbyło się już po raz dziesiąty, a udział wzięło 120 uczestników.

Podczas zebrania omówiono również plan działania organizacji na 2023 rok . W  obecnym roku stowarzyszenie planuje aktywnie wspierać rozwój lokalnej turystyki, min. kontynuując cykliczne wydarzenia poprzez integrację społeczności lokalnej związanej z turystyką.

Pani Annie Siudowskiej serdecznie gratulujemy objęcia  funkcji przewodniczącej Lokalnej Organizacji Turystycznej Gminy Sztutowo. Pragniemy złożyć Pani serdeczne gratulacje i życzenia spełnienia wszystkich planów, wytrwałości i wszelkiej pomyślności w realizacji zadań na nowo powierzonym stanowisku. Ten awans to niewątpliwie wyraz ogromnego uznania dla Pani dotychczasowego zaangażowania, wysokich kompetencji oraz zaufania, którym darzą Panią członkowie LOT. Życzymy sukcesów w popularyzacji rozwoju turystyki na terenie naszej gminy.  Pani Krystynie Chabskiej chcielibyśmy bardzo podziękować za wiele lat niesamowitej pracy oraz owocną współpracę z samorządem.  Pani aktywność oraz podejmowane inicjatywy już na stałe pozostaną wizytówką naszej gminy.