• Czwartek, 13 czerwca 2024

  • Imieniny: Lucjana, Antoniego

  • Font Icon

Wizyta św. Mikołaja w bibliotece

W minioną sobotę do Biblioteki Publicznej w Sztutowie zawitał wyjątkowy gość – Święty Mikołaj.

Na wizytę Mikołaja oczekiwali najmłodsi czytelnicy sztutowskiej biblioteki i biblioteki w Kątach Rybackich; uczestnicy projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Już 44 dzieci bierze udział w tej akcji.

Zanim pojawił się szczególny gość, pracowite elfy i śnieżynki ze śpiewem na ustach zamiatały śnieg, pucowały bombki, układały prezenty pod choinką i zachęcały dzieci do wspólnej zabawy.

W końcu pojawił się święty Mikołaj, bardzo zawiedziony, że musiał wejść przez okno, bo nie mógł znaleźć komina. Była to jedyna uciążliwość jaką napotkał w drodze do biblioteki.

Po radosnym powitaniu, zanim Mikołaj wręczył prezenty, uhonorował sześcioro dzieci dyplomami Małego Czytelnika. Dzieci biorące udział w projekcie „Mała książka wielki człowiek”, za każde wypożyczenie książki zbierają na swojej karcie czytelnika naklejki (musi być ich 10), za które otrzymują imienny dyplom.

Mikołaj docenił zaangażowanie, systematyczność oraz miłość zgromadzonych dzieci do książek. W nagrodę obdarował każde dziecko prezentem, natomiast nagrodą dla Mikołaja była radość i szczęście malujące się na twarzach maluchów.

Biblioteki kierują wyrazy wdzięczności sponsorowi wydarzenia panu MICHAŁOWI MAŁKOWSKIEMU, za „zasilenie” konta świętego Mikołaja.  😉 

Pan Michał od 15 lat wspiera finansowo eventy organizowane w bibliotece.  😀 

Dziękujemy gorąco mikołajowi –wróć do nas za rok. Już tęsknimy!  😮 

Członkom Dyskusyjnego Klubu Książki  składamy podziękowania za przygotowanie oprawy artystycznej i wcielenie się w rolę elfów i śnieżynek.  🙂 

Miłym upominkiem dla biblioteki były prace 6-letniej Zosi, przedstawiające naszą bibliotekę i ulubioną postać z książki. Dziękujemy Zosiu!  😀 

Szanowni rodzice!

Akcja „Mała książka – wielki człowiek” trwa nadal. Zachęcamy, zapiszcie swoje pociechy w wieku przedszkolnym do biblioteki.

 

Źródło: http://www.bpsztutowo.pl/swiety-mikolaj-w-bibliotece-2/

Fot. Biblioteka Publiczna w Sztutowie