Mar
22

Razem damy radę

Szanowni Państwo,
Zacząłem tak oficjalnie, gdyż sytuacja jest naprawdę poważna. O tym, co się dzisiaj dzieje, kolejne pokolenia będą się uczyły w szkole. Pandemia koronawirusa opanowała świat. To nie tylko nasz problem, to problem całej ludzkości, wszystkich kontynentów.

Dziwna jest sytuacja. Za wyjście z domu niektórzy z nas zostaną ukarani mandatem nawet do 30.000 zł. Nie możemy pójść do lekarza rodzinnego, do fryzjera, do urzędu. Zakupy robimy szybko, odgrodzeni od siebie nawzajem i zachowując środki bezpieczeństwa. Sądy nie pracują, a nauczyciele zaczęli uczyć na odległość. To wszystko profilaktyka.
Zamiast biec musimy się zatrzymać. Zamiast budować relacje biznesowe, karierę zawodową, musimy spędzać czas z bliskimi, z najbliższymi, z rodziną. Nie ma spotkań towarzyskich, dzieci nie mogą się wspólnie bawić, nawet uczyć się wspólnie nie można. Brakuje nam tego. Brakuje nam pracy, szkoły, bycia społecznością.

Co nam zostaje? Komputer, telewizja, Internet i tworzenie rodziny i domu. Co możemy robić w tym czasie? Zasada jest jedna – wszystko – byle w domu. Myjemy ręce i obserwujemy swój stan zdrowia. My jesteśmy w komfortowej sytuacji: możemy wyjść na ogródek, na spacer, tak by nie mieć kontaktu z drugim człowiekiem. To jest trudne w dużym mieście. Dbajmy o nasze rodziny, wszyscy musimy starać się, by te kilka osób, które kochamy czuły się dobrze. Czasem to bardzo trudne, czasem nerwy biorą górę, ale to bardzo ważne. Nie wiemy, kiedy sytuacja zostanie opanowana, ale wiemy, że na pewno zostanie! To dla nas czas próby, ale razem damy radę.
Jesteśmy po to, by Wam pomóc, by Was wspierać. Już myślimy nad sposobem pomocy przedsiębiorcom, którzy w tym momencie nie mogą prowadzić działalności, osobom, które nie mogą pracować i nie otrzymują pełnego wynagrodzenia. Wszystkim, którym ta pomoc będzie potrzebna. To jest najważniejsze i to jest naszym priorytetem!
Każdy, kto potrzebuje wsparcia i pomocy, proszony jest o kontakt: gops@gops-sztutowo.pl, telefon 55 247 71 09‬
Mamy grono wolontariuszy, którzy chcą pomagać. Każdy może pomóc, jeśli chce. Uruchamiamy specjalny adres mailowy sztutoworazem@gmail.com. Tam można uzyskać pomoc psychologiczną, wiedzę, a także zwyczajnie zwierzyć się. To taka skrzynka zaufania. Jesteśmy tam anonimowi. Wolontariusze udostępniają też swoje numery telefonu, jeżeli ktoś potrzebuje zwyczajnie porozmawiać, gdyż to jest teraz bardzo potrzebne. Można dzwonić np. pod numer ‪605 126 121‬ lub wysłać sms – oddzownimy. Każdy, kto chce podać swój telefon, odpisywać na maile, by wspierać innych, jest proszony o kontakt z nami. Każdy może pomóc. Pamiętajcie RAZEM DAMY RADĘ!

Robert Zieliński
Wójt Gminy Sztutowo
‪603 562 507‬

RODO   Transmisje obrad   Gazeta Wczasowicza   Opłata miejscowa   Baza noclegowa   Harmonogram wywozu odpadów   Wzory dokumentow   e-mapa   webEWID   WFOŚiGW   Pomorska Unia Światłowodowa   Kamery OnLine

Zoom in Regular Zoom out

Karta Dużej Rodziny   Dyżury aptek 2020   Handel w niedziele 2020    WFOŚiGW   Przekop Mierzei   Mikroporady dla przesiębiorców  

Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju"